GTX 850M "Uyumlu Grafik Sürücüsü Bulunamadı" Hatası

arwens

Centipat
Öncelikle merhaba.

ASUS N550JK CN168H Laptop kullanıyorum. 2 ekran kartı var. Intel HD 4600 ve NVIDIA GeForce GTX 850 M
Sorunum
1-NVIDIA GeForce Ekran kartımı Windows 10 da bulamıyorum NVIDIA kendi sitesinden indiriyorum ama uyumlu grafik sürücüsü bulunamadı yazıyor. Driver boost ve driver pack soli vb uygulamalardan indiriyorum ekran kartım çalışmıyor, aygıt yöneticisinde gözüküyor ama. Şeklinde kod 43 hatası veriyor. DDU ile kaldırıyorum ekran kartlarını tekrardan deniyorum yine aynı başa sarıyor.

Sorun nedense en çok Windows 10 bilgisayarlarda görünüyor sanırım. Çıkalı neredeyse dört yıl olacak ve halen stabil değil şu işletim sistemi, şaka gibi! Sırf şu hatalar yüzünden 8.1'e geri döndüm ve laptop resmen ilk alındığı zamanına döndü hızda.
GeForce Experience üzerinden yükleme yapmayı deneyin bir de. Muhtemelen sorun çözülecektir.

Pc modeli Asus N550 JK yazıyo altında ama sistem model N550 jv yazıyo onla alakalı bi sıkıntı olabilirmi acaba
Yaşadığınız sorunda tek değilsiniz. Anlattığınız sorun oğlumun bilgisayarında Asus N550Jk da Nvidia Geforce GTX850m driver yüklenmeme problemi, aygıt yöneticisi görüntüsü bizimki ile tıpatıp aynı.
Üstelik bios unda bilgisayar asus N550jv gözüküyor. (Halbuki bu modellerde ekran kartı 750M)
Asus N550Jk lar da gtx850M .
Yanlış bios he mi vardı? yoksa otomatik update yazılımları bir hata ile mi N550Jv ninkini yükledi?
Belirsiz. (Çok fazla araştırdım ve önerilen çok şeyi yaptım. olmadı.)
Bios 750m olmasını beklerken 850m in özellikleri karşılanmayınca yüklemeye bios seviyesinden engelleniyor olması ihtimali yok sayılamaz. Not: Bizde de windows 10 la sorun başlamış olabilir.
Ne yapacağımı henüz bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı