GTX 850M ve i5 4200M Oyunlarda Düşük FPS

• Konuyu başlatan Peras
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 736

Peras

Hectopat
Arkadaşlar bende GTX 850M, i5 4200M sistem var. Ben bu sisteme bir PUBG Lite kurdum lakin arada bir oyun takılıyor 2 saniyeliğine falan normalde bu sistemin Ultra'da dahi kasmaması gerekir ama ben hep drop yiyorum ve sadece bu oyunda da değil Skyrim olsun, PUBG mobil olsun sürekli droplar yiyorum. RAM'i de 8 GB bir de bilgisayarım çok ısınıyor. Acaba ondan mıdır diye düşünmüyor değilim. Sizce termal macun fan temizliği falan yapsam düzelir mi? Yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum cihazı ve aldığımdan beri kapağı açmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 yıldır kullanıyorsun ve kapağı açmamışsın. Muhtemelen laptop'un kasasının içi tozlar diyarına dönmüştür. Aç temizle korkma öğrenmiş olursun birdaha her 6 ayda bir açar temizlersin.

Termal macunu alıp bir bilgisayarcıya yaptırsam ben kendin hiç yapmadım herhangi bir zarar vermekten korkuyorum açıkçası.

Bilgisayarcılar macun çeker yalandan bir de format atar en az 100-150 TL ister kardeşim tahminimce :) Onun yerine 90 TL civarı bir termal macun vardı adını unuttum, o fiyatta bir macun al çok basit bir işlemdir kendin yap bence. O macunu da her 5-6 ayda bir sürersin. Bir de ufak boyda boya fırçası al fanı temizlersin.

Arkadaşlar bende GTX 850M, i5 4200M sistem var. Ben bu sisteme bir PUBG Lite kurdum lakin arada bir oyun takılıyor 2 saniyeliğine falan normalde bu sistemin Ultra'da dahi kasmaması gerekir ama ben hep drop yiyorum ve sadece bu oyunda da değil Skyrim olsun, PUBG mobil olsun sürekli droplar yiyorum. RAM'i de 8 GB bir de bilgisayarım çok ısınıyor. Acaba ondan mıdır diye düşünmüyor değilim. Sizce termal macun fan temizliği falan yapsam düzelir mi? Yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum cihazı ve aldığımdan beri kapağı açmadım.
size önerim dürüst bir pc teknikeri bulun veya arkadaşlarınız anlıyorsa toz ve termal bakımlarını yapın. bakımları yaptıktan sonra, grafik sürücülerini c: deki klasörler dahi silip temiz kurulum yapın.

Yorumlarınız için teşekkürler biraz geç oldu ama bir tane bilgisayarcıya yaptırmak zorunda kaldım kendime şimdilik güvenemedim ama sorunum çözüldü ısınma kalktı ortadan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı