GTX 870M ve GTX 960M Oyun Performansı

Sendto

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
NVIDIA GeForce GTX 870M kartını ve NVIDIA GeForce GTX 960M kartını inceliyordum. Nasıl oluyor da 870m kartı 960m'e göre bazı oyunlarda daha yüksek fps alıyor ? Biri bana ayrıntılı açıklayabilir mi ? Laptop alıcam ve en iyi performans alabilceğim laptopu almak istiyorum. Bildiğim kadarıyla 960m daha yüksek bir ekran kartı ama fps değerleri 870m'e göre düşün. (Mesela watch dogs, shadow of mordor) (Ayrıca 3700 tlyi geçmeyecek laptop önerilerine açığım )

Son düzenleyen: Moderatör:
960M daha güncel olmasına karşın 870M daha güçlü. Asıl doğru karşılaştırma 970M vs 870M olmalı. Tercihte sağdan ikinci rakama bakın, ona göre tercih yapın ama gidip te 870M filan almayın 870M'de 7, 960M'de 6 diye. Şu an güncel olan 900 serisi. :)

Bildiğim 850M ve 860M'in hem Maxwell hemde Kepler modelleri var. 870M ve 880M GK104 çipine sahip yani Kepler. Harbiden Maxwell olanı varsa link filan atabilir misin? Ben az biraz araştırdım sonuç bulalamadım. :)

Benim arkadaşımda Monster'in Tulpar T5 4710MQ GTX 870M modeli var. GPU-Z'den baktığında mimari olarak Maxwell gözüküyor.

GPU-Z'nin işgüzarlığı oluduğunu düşünüyorum orda. :) Fırsatı varsa Speccy'den bakıp GPU kodunu söylesin. Cidden merak ettim. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı