GTX 920M Sürücüsü Yüklenmiyor

EmirBörek

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Asus x541UJ modeli laptopumda Geforce 920m ekran kartım var. V391.24 üstü driverların desteklemediğini öğrendim ve V391 altı driverlerın hepsini denedim ve yükleyemedim. Belki de ben doğru sürücüleri bulamadım. Kendi sitesinden indirdim ama Google'dan yazarak buldum eski sürümleri.

Bios  x541uvk.jpg

Kısa süre önce bilgisayarıma istemeden BIOS şifresi koydum. Bilgisayarcı X541UJ modeli BIOS bulamadığı için çipe X541UVK modelini yüklemiş. Modellerin çoğu parçaları birbiriyle aynı. Hoparlör çalışmayınca BIOS'a bakmak istedim ve X541UVK BIOS modeli yüklü olduğunu fark ettim.
Geforce920m bios.jpg

Asus x541UJ modelinin ekran kartı 920m ve tanıyor. Asus x541UVK modelinin ekran kartının GeForce 920 MX modeli olduğunu öğrendim. Problemin buradan kaynaklandığını düşünüp 920MX driverlarını da denemek istedim fakat onlarda yüklenmedi. (çaresizlik)

Driver Booster ile Geforce 920m yükleniyor fakat aygıt yöneticisinde ünlem işareti çıkıyor ve Windows dahil hiç bir şey görmüyor. Nvidia denetim masası -GeForce Expreince vb hiçbir şey yok yüklenmesine rağmen.

Nvidia GeForce 920m V391'den önceki driverları doğru indirmemiş olabileceğimden şüpheleniyorum. Nvidia driver kısmında beta ve arşiv sürücülerinde aratınca en eski versiyon 397.93 olduğu için bulamadım.

Not: Bilgisayarı yeni formatladım. Beta ve arşiv sürücüleri kısmındaki bütün driverları denedim fakat Windows'un bu sürümüyle uyumlu değil ve uygun sürücü bulunamadı hatası veriyor. Araştırmama göre v391'den sonra olan versiyonları desteklemediği içinmiş.

versiyon.png

Sorunun hala çözümünü bulamadım bir önerisi olan var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı