GTX 940MX ve i5 7200U, Spider Man: Edge of Time kasma sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

abdulkadir03

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Emulatör'e spider man Edge of time yükledim, ama oyun aşırı kasıyor, o kadar kasıyor ki 6 FPS falan alıyorum sonra kapanıyor. Oyun PlayStation oyunu olduğu için emulatör'den oynayınca kasması normal, ama benim sistemimin iyi, kasmaması gerekiyor. Nasıl düzeltebilirim sizden yardım istiyorum. Bu arada sistemim: Ekran kartı GTX 940MX, işlemcim i5 7200U, ve RAM'da 12 GB, Lenovo laptop. Bu arada Minecraft'da 30 FPS alıyorum :d.

Son düzenleyen: Moderatör:
O laptop bende de var ve o kadar da kötü değil. Oyuna tıklarken "grafik işlemci ile çalıştır"a tıklayabilir misiniz? Belki Nvidia Grafik İşlemcisi'ni şeçmemişsinizdir.

Hangi Emulator üzerinden oyunu çalıştırıyorsunuz RPCS3'mü yoksa Dolphin mi.

RPCS3
O laptop bende de var ve o kadar da kötü değil. Oyuna tıklarken "grafik işlemci ile çalıştır"a tıklayabilir misiniz? Belki Nvidia Grafik İşlemcisi'ni şeçmemişsinizdir.

yani, emulatör`ün config ayarlarında GPU kısmında renderer`i opengl`den vulkan yaptım, böylece graphics device kısmında ekran kartımı seçebiliyorum ama yinede bir şey değiştirmedi fps konusunda. Hala 1 dk oynayınca oyun donuyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı