GTX 950 GeForce 457.51 güncellemesi sorunu

glavron

Femtopat
Daha fazla  
GTX 950 ve i3 6098P barındıran bir sistemim var. Düne kadar orta düzey oyunlarda iyi bir performans alıyordum. 457.51 güncellemesini yapmadan 1 saat önce F1 2019 oyununda NVIDIA'nın optimize ayarlarında 60 FPS sabit alırken güncellemeden sonra menü içinde dahi bir sıkıntı olduğunu hissettim. Oyuna girdiğimde ise FPS 15'e kadar düştü. Çözünürlüğü düşürdüm, grafikleri düşürdüm ama 10-15 FPS almaya devam ettim.

*Ufak bir sinirle GeForce Experience üzerinden mevcut olan 457.51 güncellemesini tekrar kurdum, sorun düzelmedi.
*Bilgisayarı güvenli moda alıp DDU ile ekran kartı sürücüsünü sildim ve 457.09 versiyonunu indirip temiz kurulum yaptım ancak sorun yine düzelmedi.
*Şu an FIFA 20 oyununu çalıştırmaya kalktığımda siyah ekran veriyor, F1 2019 ise 457.09'u kurmam ile birlikte 20 FPS'e yükseldi sağ olsun.

İlginçtir, F1 2019'u test ederken Alt+Tab yapıp görev yöneticisine baktığımda GPU'nun %30 seviyesinde kullanıldığını, CPU'nun ise "sistem kesintileri" adlı bir işlem yüzünden %100'e çıktığını gördüm. Daha önce bunun gibi bir sorunla karşılaşmamıştım, ne yapacağımı da bilmiyorum.

Ayrıca NVIDIA forumunda, güncelleme ile alakalı yüzlerce insanın sorun bildirdiğini gördüm. Kimi benimle benzer sorunları yaşarken, kimi bambaşka sorunlar yaşıyor.

Format dışında bu sorunu nasıl çözebilirim?

Geri
Yukarı