Gtx 950 Sistem GTA 5 Donma Sorunu

M0rningstar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce Technopat'ta paylaşılan Uygun Fiyatlı Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberinde belirtilen sistemi topladım.

Anakart : Asus H81M-Plus
İşlemci : Intel Anniversary Edition 3258 3.2 GHz İşlemci
Ekran Kartı : Asus STRIX GAMING Nvidia GeForce GTX 950 2GB OC 128 Bit GDDR5 (DX12) Ekran Kartı (STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING)
RAM : Kingston Fury Hyperx 1600 Mhz 4 GB RAM [+8 GB Sipariş Verdim]
SSD : Kingston Fury SSD 120 GB
HDD : Seagate 7200 Rpm 1 TB 16 MB Önbellek

Bilgisayarıma Windows 10 Home Single Language işletim sistemini kurdum. Tüm güncellemeleri yükledim. Ekran kartı driver'ının geforce'un sitesinden en güncel sürümünü yükledim. OC İşlemini rehberde anlatılan şekilde yaptım. 1.4 V' de 4.4 GHz'de stabil şekilde çalışıyor bilgisayar En yüksek sıcaklık değeri 55 Derece [Prime 95 ile 36 Dk. Test edildi]

Yaşadığım sorun şu. GTA V oyununu indirdim yükledim 1920x1080p çözünürlükte high değerlerde FPS sorunu yaşamıyorum 50 FPS altında düşmüyor fakat oyun aşırı derecede donuyor. İşlemci kullanımına baktığımda 100% kullanılmakta olduğunu görüyorum. Technopat'ın bu sistemle GTA V testini izledim böyle bir sorun göremedim. Sizce neden kaynaklanıyor. Çok büyük heyecanla özellikle GTA V için topladım bu sistemi fakat bu sorun gerçekten beni çok hayal kırıklığına uğrattı. Neden kaynaklanıyor olabilir.

Not: OC işleminden kaynaklanan bir sorun olduğundan şüphelenerek BIOS'dan Asus Optimal seçeneğiyle işlemciyi 3.6 GHz OC ile denedim fakat sorun aynı.

Yardımcı olabilecek ya da bilgisi olan kimse yok mu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı