GTX 950 sistem oyunlarda FPS düşüşü

kadir34

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda bütün oynadığım oyunlarda istisnasız ani FPS dropları yiyorum. Bu droplardan önce de CS:GO'da öldüğümde vesaire oyun donuyordu. Bunun için kasayı açtım işlemci fana yapışmıştı termal macun nedeniyle. Biraz zorlayarak çıkardım ve pinlerin bazıları eğilmişti uğraşıp düzleştirdim ve macunları yeniledim şu an işlemci sıcaklığı 45'i geçtiğini görmedim bu da biraz bana garip geldi açıkçası. Bozmuş olabilir miyim acaba? Bu FPS dropları sırasında işlemci ve ekran kartı kullanımlarım ani olarak dibe vuruyor. Bu sistemi ilk topladığımda takır takır çalıştığını hatırlıyorum GTA 5'te Full ayarlarda bile 50-55 FPS sabit alabiliyordum.
Sistemim:
Anakart: ASUS A68HM-K.
İşlemci: AMD Athlon X4 860K.
Ekran kartı: MSI GTX 950 Gaming 2g.
RAM: 4x4 8 GB 1600MHz DDR3 RAM.
Hard disk: 500GB 7200RPM 32MB cache SATA 3(ancak SATA 2'de çalışıyor çözemedim)
İki tane video koymak istiyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA 5 hard diskte drop yasamasi normal, oyunda yeni yerlere gittikce hard diskten tekrar yukluyor oralari.

Peki sence Metin 2 gibi pek de bir şey istemeyen bir oyunda ve diğer tüm oyunlarda takılma ve donmaların sebebi ne olabilir? İşlemci frekansının sürekli düştüğünü görüyorum takılma donma olduğunda.
İşlemciden olabilir, ekran kartınında driverlarını güncellemeyi deneyebilirsin.
En yeni ekran kartı sürücüsünü yükledim ama nafile :( İşlemcinin bozuk olma ihtimali var mı acaba

Peki sence Metin 2 gibi pek de bir şey istemeyen bir oyunda ve diğer tüm oyunlarda takılma ve donmaların sebebi ne olabilir? İşlemci frekansının sürekli düştüğünü görüyorum takılma donma olduğunda.

En yeni ekran kartı sürücüsünü yükledim ama nafile :( İşlemcinin bozuk olma ihtimali var mı acaba?

120GB SSD alip Windows'u ona kurarsan duzeleceginden eminim.

120GB SSD alip Windows'u ona kurarsan duzeleceginden eminim.

Teşekkür ederim dostum, o zaman ilk iş arkadaşımdan bir SSD alıp sistemde test edeceğim.
İşlemciden olabilir, ekran kartınında driverlarını güncellemeyi deneyebilirsin.

Teşekkür ederim dostum, o zaman ilk iş arkadaşımdan bir SSD alıp sistemde test edeceğim.

Sorunum disk kaynaklı değilmiş maalesef olmadı. CPU kullanımı düzenli olarak sürekli %45'e ve 1.66GHz'ye düşüyor sanırım sorunumun kaynağı CPU'da. Ama nasıl çözeceğimi bulamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı