GTX 950 sisteme işlemci önerisi

Ardarsln7

Hectopat
Herkese merhaba, benim şu an halihazırda kullandığım bir bilgisayar var, alalı 7-8 ay oldu ve termal macun bile sürmedim. Sürmeden işlemciyi değiştirmek istiyorum. Oyunlarda çok fazla ısınıyor. Darboğazdan mı, termal macun sürmediğimden mi bilmiyorum fakat CS2'de olduğundan fazla donup sürekli drop giriyor. Farklı oyunlarda da dahil.

Dün Minecraft girdim, onda bile drop giriyordu. 150-170'den bir anda 11'e düşüyordu.

Valorant desek onda bile biraz fazla oynadığımda sürekli drop giriyordu ve oyunlarda sıcaklık değerleri 80 falan oluyordu.

Şu an bilgisayarda bulunan işlemci Intel Xeon 3430, çift kanal 4x4 8 GB RAM var. P7H55-M LX isminde de anakartım ve Corsair VS650 PSU bulunuyor. Eğer ben işlemcimi Intel i5 4460 ile değiştirir isem bu sorun çözülür mü?

Oynayacağım oyunlar Fortnite, CS2, Rocket League, arada After Effects, Blender kullanıyorum. Onun dışı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
4460 uyumlu değil. O anakarta en fazla i7 880 alabilirsiniz, o da büyük bir fark yaratmaz sanırım ama performans belki daha sürekli olur, Xeon'lar zaten oyun için değil. İkisi arasında YouTubedan karşılaştırmalara bakabilirsiniz. Çok eski bir chipset zaten.

i5 4460 Senin anakartın ile uyumlu değil, i5 4460 1150 pin senin anakartın ise 1156 pin, sen bu anakarta en fazla 1. nesil Intel Core i serisi takabilirsin. Benden tavsiye biraz daha para biriktir DDR4 bir anakart, RAM ve işlemci seç.

Yorumlarınız için teşekkürler fakat şu an geçici bir şekilde bu bilgisayar götüremez mi anakarta uyumlu bir işlemci değiştirsem zaten satıp yeni bir sistem almayı düşünüyorum Fortnite CS gibi oyunları en azından bir müddet oynatsa yeter bana.

Geri
Yukarı