GTX 950 Ti sistem çalışıyor fakat görüntü vermiyor

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar, bir arkadaşımın sistemi bu gün arıza vermiş fakat arızayı net olarak bilmiyoruz. Kendisi İstanbul'da yaşadığı için bizzat kontrol edebilme şansım da olmadı fakat söylediğine göre kasanın açma tuşuna bastıktan sonra kasa çalışmaya başlıyor fakat sisteme görüntü gelmiyormuş, bu esnada ekran kartının ışıkları da yanıyormuş.

Sistem özelliklerini de net olarak hatırlamıyor, hatırladığı kadarı ile sistem şu şekilde;
Anakart: ASUS H110M-K.
İşlemci: Intel i5 3.1GHz (Nesil ve model bilgisi hatırlamıyor.)
RAM: 8 GB (Marka ve GHz bilgisi hatırlamıyor.)
PSU: 550W (Marka, model, sertifika bilgisi hatırlamıyor.)
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 950 Ti Boost (Marka, bellek bilgisi hatırlamıyor.)

Sistem hangi sorundan kaynaklı görüntü vermiyor olabilir sizce? Evet, sorduğum soruya yanıt vermesi çok zor ama belki de işin ehli veya daha önce başına gelen birisi varsa yanıt verebilir umudu ile açıyorum konuyu.

Oturup dalgasını geçtiğiniz, tartışmasını yaptığınız konuya bak. Adam her şeyi aklında kalan kadarıyla söyledi diyorum, anakartının markasını bile bilmiyor kalkmış burada gerçekten "950Ti yok ki" tartışması mı çeviriyorsunuz. 750Ti'dır 650Ti'dır, şu an bu konu içerisinde karşılaşılan sorun ile ekran kartı marka modelinin bir önemi var mı? Yapıcı olmak yerine yıkıcı olmayı seçmeyin. Çözüm önerilerinin hiç birisi işe yaramadı bu arada. İşlemci fanını zaten düzgün yerleştirmiş, işlemciyi soketinden hiç çıkarmamış, takılı olmayan kablo yok, görüntü kabloları sorunsuz takılı. Bütün fanlar dönüyor, sistem çalışıyor fakat görüntü alamamaya devam ediyor.

Oturup dalgasını geçtiğiniz, tartışmasını yaptığınız konuya bak. Adam her şeyi aklında kalan kadarıyla söyledi diyorum, anakartının markasını bile bilmiyor kalkmış burada gerçekten "950Ti yok ki" tartışması mı çeviriyorsunuz. 750Ti'dır 650Ti'dır, şu an bu konu içerisinde karşılaşılan sorun ile ekran kartı marka modelinin bir önemi var mı? Yapıcı olmak yerine yıkıcı olmayı seçmeyin. Çözüm önerilerinin hiç birisi işe yaramadı bu arada. İşlemci fanını zaten düzgün yerleştirmiş, işlemciyi soketinden hiç çıkarmamış, takılı olmayan kablo yok, görüntü kabloları sorunsuz takılı. Bütün fanlar dönüyor, sistem çalışıyor fakat görüntü alamamaya devam ediyor.
Ekran kartı sıkıntılı ya da monitör suçlu biz mi olduk?

İşlemci fanını sıkmasın diyorum sıksın demiyorum knk
Boş ver bu arada onları
Naptı çocuk?
Fanı sıkmadı zaten, hafif gevşetti ona rağmen görüntü alamadı, yarın vga kablosu bulup anakart onboard'dan görüntü almayı deneyecek. Normal kullanım esnasında bozulmuş zaten bilgisayar. Gece kapattım, sabah açılmadı dedi.

Geri
Yukarı