i3-10100F sistem görüntü vermiyor fakat fanlar çalışıyor

• Konuyu başlatan gag
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 256

gag

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Game Master 8GB 3200MHz DDR4
SSD veya HDD modeli
SanDisk SSD Plus 240GB
Ekran kartı
Sapphire Radeon R7 200 2GB
Anakart
GIGABYTE H470M K 1.0
İşlemci
İntel Core i3 10100F
Parçaları birleştirdim, kasaya gücü verdim ve bilgisayarın başlatma düğmesine bastım. 10 ila 15 dakika beklememe rağmen ne ekrana görüntü geldi ne de anakarttan bir uyarı sesi alabildim. Parçaları takıp çıkardım, bağlantıları kontrol ettim fakat monitöre bir türlü görüntü gelmedi. Klavye, mouse ve kulaklığa enerji geliyor. Kasadaki soğutucu fanlar çalışıyor. SSD'nin çalıştığına dair LED yanıyor. Monitörde sinyal yok. İşlemcimin bozuk olduğundan şüpheleniyorum. Sizce sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntüyü ekran kartından alıyorsanız bir de anakarttan almayı deneyebilir misiniz?

RAM çiftse tek olarak da deneyin. Ekran kartı sağlam mı?

Eğer yazılanların hepsini denediyseniz ve saatlerce uğraşıp bir çözüm bulamadıysanız yüksek ihtimal anakart veya işlemcinin hasarlı olmasıdır. Bizzat aynı sorunu yaşayıp dayanamayıp en son sistemi kuramadan iade etmiştim ve değiştirmediğim tek parça olan anakart hasarlı çıkmıştı. :D

Belki çok saçma gelecek ama kabloda sıkıntı olabilir mi veya montörde neyle bağladıysanız başka bir kablo deneyin.
Ve ekran kartının anakarta tam oturduğundan emin olun.
İşe yaramazsa onboard görüntü almayı deneyin.

Parçaları birleştirdim, kasaya gücü verdim ve bilgisayarın başlatma düğmesine bastım. 10 ila 15 dakika beklememe rağmen ne ekrana görüntü geldi ne de anakarttan bir uyarı sesi alabildim. Parçaları takıp çıkardım, bağlantıları kontrol ettim fakat monitöre bir türlü görüntü gelmedi. Klavye, mouse ve kulaklığa enerji geliyor. Kasadaki soğutucu fanlar çalışıyor. SSD'nin çalıştığına dair LED yanıyor. Monitörde sinyal yok. İşlemcimin bozuk olduğundan şüpheleniyorum. Sizce sorun nedir?

Hepinize teşekkürler. Eski bilgisayarların birinden buzzer buldum. Onunla test ettikten sonra 5 kısa bip sesi aldım. Demek ki şüphem doğruymuş işlemcim bozuk galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı