GTX 950M overclock sonrası frekans düşmesi

emreornek

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar;

Başlıkta da belirttiğim gibi GTX 950M 4 GB bellek ve DDR3 ekran kartıma MSI Afterburner ile OC yaptım. YouTube ve forumdan bütün kaynakları okudum ve izledim. Şimdi benim sormak istediğim GPU clock normalde 993 MHz ben +100 yaptım Boost ile beraber 1253 falan oldu. Memory de +250 yaptım. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Bu değerleri de kendim uygulama üzerinden GPU testleri yaparak belirledim. İş pratiğe geldiğinde LoL için örnek vereyim çünkü şu an başka bir oyun bilgisayarda yüklü değil. OC yaptığım değerler ile oyuna başlıyorum sol üstte değerleri göstermesi için açıyorum takip etmek için. Oyun açıldığında 165-170 FPS ile başlıyorum GPU clock 1253MHz'de çalışıyor. 3 dk geçtikten sonra GPU clock 993 MHz geri düşüyor. FPS'im de 105 civarı oluyor. Hatta bazı yerlerde 75 FPS'lere kadar düşüyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

GPU ve CPU tam yük altında OC'li şekilde sıcaklık değerleri:

GPU: 76 derece.

CPU: 78 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop olduğundan ve voltaj yetersiz gelmeye başladığından hızı azaltıp güç tüketimini de azaltmaya çalışıyor olabilir cihaz. Hatta bu durum ilerlerse driver ile ilgili sorunlar (driverın hata vermesi vs.), oyundan atmalar, ekran kararmaları başlayabilir. Hepsi başıma geldi, onaylandı.
Not: Fazla OC yapmışsınız Memory Clock'a. VRAM'ler GPU'lardan daha hassas OC konusunda.

Son düzenleme:
Laptop olduğundan ve voltaj yetersiz gelmeye başladığından hızı azaltıp güç tüketimini de azaltmaya çalışıyor olabilir cihaz. Hatta bu durum ilerlerse driver ile ilgili sorunlar (driverın hata vermesi vs.), oyundan atmalar, ekran kararmaları başlayabilir. Hepsi başıma geldi, onaylandı.
Not: Fazla OC yapmışsınız Memory Clock'a. VRAM'ler GPU'lardan daha hassas OC konusunda.
Peki ne tavsiye edersiniz ? Ovc yi kaldırayım mı yoksa daha düşük değerlerle devam mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı