GTX 950M sistem GTA V düşük FPS

Real Defender

Hectopat
Yer
Konohagakure
Merhabalar, GTAV aldığım FPS değerleri az (Franklin'nin evinde 60, şehir de 40, 50 arada 30 düşüyor), sıcaklık değerleri 75, 80. arada 85 oluyor. Isı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum sabah bilgisayarı açar açmaz girdim. 1366x768 partiküller dışında hepsi yüksek (en yüksek değil!) ayarlarında yine aynı FPS değerleri. Driverlar güncel. CS:GO 200,150. LoL 140,150. bilgisayar performans da ve soğutucu kullanıyorum. Oyun SSD kurulu. Sizce normal mi?

Sistemim:
GTX 950M 4 GB.
Intel Core i7-6700HQ
16 GB RAM.
400GB HDD.
560GB SSD.

Benim CPU 80'i, GPU ise 60-70 arası değişiyor. GTX 1050 2 GB, i7 7700, MSI 7A74 Anakart, Kingston 16 GB RAM, 128GB M2 SSD, 1TB HDD. Ayarlar normalde, tek açık olan özellik mesafe ölçeklemesi.

Eklemeyi unutmuşum. Bahsettiğim bu sıcaklıklar MSI açmadan elde ettiğim. MSI açıkken Ekran kartı 55-60 arasında, işlemci ise 65-75 arasında seyrediyor.

Son düzenleme:
3-4 Ay daha normal ayarlarda idare eder mi peki?
İşinizi riske atmayın, hemen bir termal macun alın ve uygulayın.
3-4 ay bekleyelim, görelim derseniz belki çok geç olacak.
Arkadaşların dediği gibi, kart fazla ısındığından hızını düşürüyor, bu da sizin düşük FPS almanıza vesile oluyor.

Güzel gözüküyormu?
Ben pek grafiğe takılan biri değilim. Zaten Online oynadığım için, uzakta olan birini ya da bir şeyi görebilmem için ve Online'ın optimizasyon sorununu da göz önüne alarak ayarları düşürdüm. Güzel görünmüyor ancak PVP için ideal ayarlara sahibim. Doku Detay'ını yükseğe alabilirim ancak bu çok fazla oyuncunun bulunduğu lobilerde soruna yol açıyor.

Geri
Yukarı