GTX 950M Valorant 2.06 yamasında drop sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Frudotz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, 31 Mart 2021 tarihli 2.06 yamasının 1 Nisan günü Avrupa'ya açılmasıyla birlikte girdiğim tüm maçlarda arka planda hiçbir ekstra program çalışmadığı halde düşük grafik ayarlarında FPS'im 110-120 aralığından 50-75 aralığına kadar düşüş yaşıyor. Belirli aralıklarla normal haline dönse de oyunun genelini düşük FPS aralıklarında oynuyorum. Bu da monitör yenileme Hertz'imin bir altına inip, bir üstüne çıkmasından ötürü standartların altında bir oyun deneyimi yaşamama sebebiyet veriyor.
Bu konu hakkında yardımcı olabilecek kişiler için sistem bilgilerim aşağıdadır;

ASUS X550VX laptop:
Intel Core i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz,
Intel HD Graphics 530 128MB VRAM & NVIDIA GeForce GTX 950M 4 GB VRAM GPU, (oyun NVIDIA ekran kartı üzerinde çalışıyor.)
4+8 GB DDR4 2133Hz RAM,
1TB HDD,
İşletim sistemim, sürücülerim ve oyunum güncel durumda.

Merhabalar, 31 Mart 2021 tarihli 2.06 yamasının 1 Nisan günü Avrupa'ya açılmasıyla birlikte girdiğim tüm maçlarda arka planda hiçbir ekstra program çalışmadığı halde düşük grafik ayarlarında FPS'im 110-120 aralığından 50-75 aralığına kadar düşüş yaşıyor. Belirli aralıklarla normal haline dönse de oyunun genelini düşük FPS aralıklarında oynuyorum. Bu da monitör yenileme Hertz'imin bir altına inip, bir üstüne çıkmasından ötürü standartların altında bir oyun deneyimi yaşamama sebebiyet veriyor.
Bu konu hakkında yardımcı olabilecek kişiler için sistem bilgilerim aşağıdadır;

ASUS X550VX laptop:
Intel Core i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz,
Intel HD Graphics 530 128MB VRAM & NVIDIA GeForce GTX 950M 4 GB VRAM GPU, (oyun NVIDIA ekran kartı üzerinde çalışıyor.)
4+8 GB DDR4 2133Hz RAM,
1TB HDD,
İşletim sistemim, sürücülerim ve oyunum güncel durumda.

MSI Afterburner ile oyun içi kullanım ve frekans miktarlarınızı ekran görüntüsü alıp konuya atabilir misiniz?
Ezbere iş yapmak sizin içinde bizim içinde iyi olmaz.

MSI Afterburner ile oyun içi kullanım ve frekans miktarlarınızı ekran görüntüsü alıp konuya atabilir misiniz?
Ezbere iş yapmak sizin içinde bizim içinde iyi olmaz.

Sanırsam Riot'tan hızlısı mezarda 😄
Yamanın yayınlanmasından bugüne kadar her girdiğim maçta FPS düşmesi sorunu yaşıyordum ancak MSI Afterburner ile önerdiğiniz gibi istatistik takibi yapmak için girdiğimde "drop" sorunu düzelmişti.
Yine de oyun içindeki en fazla FPS düşüşü yaşadığım anın resimlerini aşağı bırakıyorum, ekstra bir durum yok ise konu çözülmüştür.
Valorant_Afterburner_Statistics_SS.png

Afterburner_TaskManager_Statistics_SS.png

Geri
Yukarı