GTX 960 4G ile GTX 960 2G

CanerS

Kilopat
Daha fazla  
GTX 960 4G ile GTX 960 2G ile arasında ne fark var ?

Vatan da aralarında 100 lira gibi bir şey var o yüzden sordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece VRam farkı var. Performans olarak pek bir fark yok. 2 GB üzeri VRAM isteyen oyunlarda işine yarar. Bütçen varsa 4G modelini almalısın.

Elbette 4 GB modeli iyi. İnsanlar Gb çok önemsiz gibi konuşuyor ama az da olsa önemli. Paylaşımlı ekran kartıma biraz daha ram verdim performans 10 fps arttı.

Elbette 4 GB modeli iyi. İnsanlar Gb çok önemsiz gibi konuşuyor ama az da olsa önemli. Paylaşımlı ekran kartıma biraz daha ram verdim performans 10 fps arttı.
Senin vramin yetmediği için yükseltince 10 fps arttı, onu da söylemiş olayım. 4GB vram kullanımın olacaksa onu al yoksa 2GB o karta yeterli.

Mesela ben bu kartı Rainbow Six Siege Ultra ayarlarda oynamak için alıcaktım ve 2GB'lik modeli 680 lira civarı olduğu için beni cezbetmişti fakat arkadaşım bana Rainbow Six Siege gibi kapalı dünya bir oyunun bile Ultra ayarlarda 3.3GB ekran kartı RAM'i kullandığını belirtti. 150TL verip 4GB'liğini alıcam. Bende sizin yerinizde olsam geleceği düşünüp rahat etmek adına 4GB'liğini alırdım. Bu arada normalde kartının performansı o oyunu ultrada çalıştırmaya yetse bile sırf RAM yetmediği için FPS droplar yaşanıyor. İşlemciden ziyade Ekran kartı belleğinden kaynaklanan. Önümüzdeki çıkacak tüm oyunlar artık 4GB ekran kartı zorunluluğu koyucak. Fazla RAM göz çıkarmaz

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı