GTX 960 4G vs GTX 960 2G

ÖmerBurakkya

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı bakıyordum GTX 960 4G versiyonu 2G versiyonundan daha kötü performans veriyor. Hangisi daha iyi, bunlar doğru mu?
Ya da 350-400 TL ilerisinde 1050 Ti var. Hangisi daha iyi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz yetecekse tavsiyem GTX 1050 Ti almanızdır. 4 GB versiyonun 2 GB'a göre daha az performans vereceğini sanmıyorum. Yanlış bilgidir muhtemelen.

1050 Ti 4 GB alabiliyorsanız daha iyi olur. Yanlış hatırlamıyorsam 960'ın 4G versiyonunda VRAM'in 3 GB'si normal 1 GB'si yavaştı. Bu yüzden 3 GB üzeri kullanan oyunlarda sıkıntı çıkartabiliyordu.

1050 Ti 4 GB alabiliyorsanız daha iyi olur. Yanlış hatırlamıyorsam 960'ın 4G versiyonunda VRAM'in 3 GB'si normal 1 GB'si yavaştı. Bu yüzden 3 GB üzeri kullanan oyunlarda sıkıntı çıkartabiliyordu.
O sorun 970'lere özel diye biliyorum. 4GB kağıt üstünde ama 3.5GB sunuyor, üstüne çıkınca afallıyordu kart. Yanlışım varsa düzeltin.

GTX 960 2G kullanıyorum. Performans ile bir alakası yok. Ağır grafikli oyunlarda VRAM yetmiyor örneğin GTA 5'i full ayarlarda oynatacak bir kart iken VRAM yüzünden 2 GB yetmediği için drop yersiniz high model ayarında. FPS ile alakası yok.

Geri
Yukarı