GTX 960 Alınır mı?

Fbehrem59

Hectopat
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostum öncelikle benchmark puanlarının normal bir kullanıcının gözle görülür bir şekilde hissedeceğini zannetmiyorum. NVIDIA Pascal mimarisi ile takriben %20 - %30 falan güç kazandı(her kartta değişiyor). AMD ise Polaris mimarisi ile gayet iyi iş çıkardı. Şu anki durumdan bakılınca; NVIDIA 20 serisi kartları çıkaracak, AMD RX500 serisi kartları. Kısacası siz şuan eski nesil kart alırsanız 2-3 ay sonra yeni kartlar çıktığında, 2 nesil eski bir kartın olacak. Yeni kartlar ise elektrik yönünden gayet cimri performans yönünden ise tamamen yukarı ivmeli, yeni nesil ekran kartı almanızı şiddetle tavsiye ederim. Hatta birkaç ay bekleyin son nesillerini çıkartsın üreticiler son nesil alın.

Yeni mimari al derim ben. Hem yeni oyunlarda hem de güç tasarrufu açısından daha iyi olur. Benchmarklar zaten o kadar önemli değil sadece değişen bir kaç yüz puan oluyor zaten o arada ki farkları anlamanız veya anlamamız mümkün değil. Oynasa oynasa 10 FPS oynar çok ciddiye alınacak bir değer değil. Tabi ki bu benim şahsi görüşüm.
Saygılar, xample47

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı