Çözüldü GTX 960 bazı oyunlarda ekran renkli oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mofrivia

Decapat
Daha fazla  
RAM
G.skill Rıpjaws V 8x2 16GB 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
WD Blue 1TB
Ekran kartı
MSI GTX960 4GB
Anakart
MSI B450M-A Pro Max
İşlemci
Ryzen 3 1200 (AF)
Genshin Impact ve CS:GO'da böyle bir hata yokken Valorant ve Skyrim'de böyle oluyor. Hatta bazen bir şey izlerken tam ekran yapınca da oluyor YouTube'da falan. Eğer tam ekranda öyle izlemeye devam etmek istersem, monitörü bir kere alt tuşundan kapatıp açıyorum onun içindeyken ekran görüntüsü düzeliyor. Ama aynısı oyunlar için geçerli değil. Ekran kırmızı yeşil oluyor kafayı yiyor kendi kendine. Altta gösterilen tuşlara bastım fakat bir fayda etmedi. Ne yapmalıyım bilen biri var mı?

Dosya Ekleri

• 9760C616-F96C-4439-9937-5B05050C7E7B.jpeg
    9760C616-F96C-4439-9937-5B05050C7E7B.jpeg
    86,7 KB · Görüntüleme: 41
  • EFC33CC7-0932-4CD5-BAE3-213FEAF3E980.jpeg
    EFC33CC7-0932-4CD5-BAE3-213FEAF3E980.jpeg
    123 KB · Görüntüleme: 54
Hocam sürücülerin düzgün yüklediğinizden emin misiniz bence Ddu programı yardımıyla güvenli modda açıp PC yi ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrardan temiz kurulum yapmanız

Hocam sürücülerin düzgün yüklediğinizden emin misiniz bence DDU programı yardımıyla güvenli modda açıp PC'yi ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrardan temiz kurulum yapmanız.

NVIDIA'nın sitesinden güncel sürücülerini indirdim. Kurulum olurken hata veriyor, çıkmaz yola çıkıyor gibi. Anakart yazısı geliyor sonra tekrar aynı döngü oluyor. Windows'u ilk indirince olmuyor, biraz zaman geçince oluyor.
Sorun monitörde mi? Yani monitör mü arıza veriyor monitörü kapatıp açınca düzeldiğine göre?

Bilmiyorum bende, bir şeyi izlerken kapatıp açınca düzeliyor. Bazen de bir şey olmuyor. Ama bazı oyunlarda hiç düzelmiyor.
Hocam sürücülerin düzgün yüklediğinizden emin misiniz bence DDU programı yardımıyla güvenli modda açıp PC'yi ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrardan temiz kurulum yapmanız.

Kaç gündür uğraşıyorum sonunda sorunu çözdüm bir anda. Bakın bunu kapalı yaptım ve düzeldi. 3B yazan yeri kapattım düzeldi. Bir faydası var mı onun?

Dosya Ekleri

• E6F766CC-3806-44B1-9F87-EF30E1532F8A.jpeg
    E6F766CC-3806-44B1-9F87-EF30E1532F8A.jpeg
    180,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
O 3B modu 3B gözlük ile sanki oyunun içindeymissiniz gibi hissettiriyor oyun deneyiminizi arttırıyor.
NVIDIA'nın sitesinden güncel sürücülerini indirdim. Kurulum olurken hata veriyor, çıkmaz yola çıkıyor gibi. Anakart yazısı geliyor sonra tekrar aynı döngü oluyor. Windows'u ilk indirince olmuyor, biraz zaman geçince oluyor.

Bilmiyorum bende, bir şeyi izlerken kapatıp açınca düzeliyor. Bazen de bir şey olmuyor. Ama bazı oyunlarda hiç düzelmiyor.

Kaç gündür uğraşıyorum sonunda sorunu çözdüm bir anda. Bakın bunu kapalı yaptım ve düzeldi. 3B yazan yeri kapattım düzeldi. Bir faydası var mı onun?

Geri
Yukarı