GTX 960 Düşük Performans Sorunu

Blecade

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün bilgisayarımı açtığımda saçma sapan bir sorun ile karşılaştım. Oyunlarda aşırı düşük FPS alıyorum. Belki yeni yüklediğim bir programdandır diye düşünerek sistem geri yükleme yaptım. Driverleri güncelledim. Bellekler normal. Harddisk kullanımı normal ( Arada çok yükseliyor). Windows güncellemeleri yapıldı. Aygıt yöneticisinde her şey sorunsuz çalışıyor. Gel gelelim oyuna girince. Yine her şey aynı fakat 10-20 arası FPS alıyorum. 7 aydır 2. defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. İlkinde güncellemeleri yapınca düzelmişti fakat bu sefer hiçbir şey işe yaramadı.
Sistemim;
  • MSI Z97 Gaming 3 Anakart
  • Asus Strix GTX960 2GB 128bit Ekran Kartı
  • Kingston HyperX Beast 8GB (2x4) 1600MHz Ram
  • Intel i5 4690K 3.5 GHz - 3.9GHz İşlemci
  • Zalman Z11 Plus HF1 Kasa
  • Cooler Master Hyper TX3 Evo İşlemci Soğutucu
  • Cooler Master RS-600 G 600W 80+ Güç Kaynağı
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue Harddisk
Herkese teşekkürler.

Kullandığım Windows Sürümü: Win 10

avast safezone kullanıp yapabilirsiniz. safezone ile dosya aktarımını gerçekleştirirseniz usb belleğinize virüs bulaşmaz. ama içinize sinmezse başka bir bilgisayardanda boot belleği oluşturabilirsiniz. geçmiş olsun.

Bir arkadaşım sağ olsun benim için USB Windows 10 oluşturdu. Sistemdeki önemli dosyaları nasıl alabilirim? Bu Safezone dediğiniz şeyle mi yoksa daha kolay bir yöntemi var mı?

Ayrıca sisteme SSD alacağım formattan önce. Samsung 850 Evo mu, Kingston V300 mü yoksa Kingston HyperX Fury mi önerirsiniz? Bu üçünden birini almayı düşünüyorum.

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.

SSD alacaksanız önce SSD'ye Windows'unuzu kurun. Sonra sürücüleri, antivirüs programlarını vs. kurduktan sonra eski HDD'nizi takın. Dosyalarınızı aldıktan sonra HDD'yide biçimlendirirsiniz. Ama kaliteli bir virüs programı kullanmanız gerek.

SSD alacaksanız önce SSD'ye Windows'unuzu kurun. Sonra sürücüleri, antivirüs programlarını vs. kurduktan sonra eski HDD'nizi takın. Dosyalarınızı aldıktan sonra HDD'yide biçimlendirirsiniz. Ama kaliteli bir virüs programı kullanmanız gerek.
SSD' ye Windows kuracağım. Oyunları HDD' ye kurmayı düşünüyorum. O yüzen HDD' yi şimdi formatlayacağım.

İşlemcinin ve ekran kartının macunları sürülü mü?Ya da kurumuş olabilir mi? Bi bak derim çünkü ciddi performans sorunlarının temeli bu oluyor.15 tl civarı cooler master , zalman gibi markaların şırınga macunundan alabilirsin.

Arkadaşlar sanırım sorunu buldum. CoreTemp adlı programda işlemci sıcaklıkları çok yüksek gözüküyor. Sanırım termal macun kurudu. Fakat 6-7 ayda kuruması saçma değil mi? İşlemci soğutucu çalışıyor bu arada.
Adsız.png

Bu sadece 20 dakika Youtube' da video izlenmiş hali.

Adsız.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı