GTX 960 FX 8300 sistemde oyun oynarken mavi ekran hatası

egeincebayy

Centipat
Daha fazla  
RAM
HyperX Fury 1866MHz 4GB x2
SSD veya HDD modeli
Kingstone SV300 120GB
Ekran kartı
GTX 960 OC
Anakart
M5A97 LE R2.0
İşlemci
AMD FX-8300 Sekiz Çekirdekli Kilitsiz
Roblox oynuyorum başıma 2-3 kez geldi, puan kasmak için afk bıraktığım ortamda 15 dk sonra bilgisayar donuyor. Restart atınca anca geliyor. Güncellemeler tamam.

Roblox oynuyorum başıma 2-3 kez geldi, puan kasmak için afk bıraktığım ortamda 15 dk sonra bilgisayar donuyor. Restart atınca anca geliyor. Güncellemeler tamam.
Merhabalar dump dosyanızı paylaşın müsait olan ilgilenir.

RAM kodunuz : KHX1600C10D3/4G
Desteklediği maks hız : 1600 Mhz
Ürün linki : Kingston RAM | 8GB | DDR3 | 1600MHz RAM | KHX1600C10D3/8G | eBay

Sizin ayarladığınız bellek hızı ise 1866 Mhz. Yani RAM'e OC işlemi yapmışsınız sanırım.
İşlemciyi de sanırım 3.7 GHz sabitlemişsiniz bunda bir sorun olacağını düşünmüyorum ancak bellekte sıkıntı var. 1600 Mhz 'ye geri düşürün. Sorun devam ediyorsa bir tık daha düşürerek deneyin. Bu işlemleri sadece BIOS üzerinden yapın ve bu sırada voltaj ayarlarıyla oynamayın.

Duruma göre geri dönüş yaparsınız.

Sizin ayarladığınız bellek hızı ise 1866 Mhz. Yani RAM'e OC işlemi yapmışsınız sanırım.
İşlemciyi de sanırım 3.7 GHz sabitlemişsiniz bunda bir sorun olacağını düşünmüyorum ancak bellekte sıkıntı var. 1600 Mhz 'ye geri düşürün. Sorun devam ediyorsa bir tık daha düşürerek deneyin. Bu işlemleri sadece BIOS üzerinden yapın ve bu sırada voltaj ayarlarıyla oynamayın.

Hemen deniyorum, teşekkür ederim.

Yok yine aynı şey, bu sefer mavi ekran bile vermedi sadece dondu. Müzik devam etti fakat arkada. Aynı şekilde mouse donuyor, ALT-TAB işlemiyor.

PC Donmadan yaklaşık 1-2 dakika öncesi veriler

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    16,4 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Hemen deniyorum, teşekkür ederim.

Yok yine aynı şey, bu sefer mavi ekran bile vermedi sadece dondu. Müzik devam etti fakat arkada. Aynı şekilde mouse donuyor, ALT-TAB işlemiyor.

PC Donmadan yaklaşık 1-2 dakika öncesi veriler
Biraz daha düşürmeyi deneyin Mhz hızını. Yine olmazsa bir RAM testi yapıp gelin. RAM'lerde sorun yoksa PSU kaynaklı olabilir.

Müsait zamanda Memtest86 yapıp resimle sonucu gösterin.
RAM'leriniz birden fazlaysa tek tek takarak yapmalısınız. Böylece hangi RAM arızalı bulabilirsiniz. Arızalı değilse zaten sıkıntı yok.

Biraz daha düşürmeyi deneyin Mhz hızını. Yine olmazsa bir RAM testi yapıp gelin. RAM'lerde sorun yoksa PSU kaynaklı olabilir.

Müsait zamanda Memtest86 yapıp resimle sonucu gösterin.
RAM'leriniz birden fazlaysa tek tek takarak yapmalısınız. Böylece hangi RAM arızalı bulabilirsiniz. Arızalı değilse zaten sıkıntı yok.

Disk birleştirme denedim, şuan bir sorun yok gibi. Eğer sorun çözülürse belirtirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı