GTX 960 H1Z1 performans sorunu

neqative23

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. H1Z1 adlı oyundaki bir sorunumu dile getireceğim.
  • Ekran kartım: Nvidia GTX 960 4 GB
  • İşlemci i7 6700HQ 3.5 GHz

H1Z1 ilk indirdiğimde entegre grafik kartı ile (Intel HD Graphics yazıyor) ile girdiğini fark ettim. FPS düşüklüğünün bundan kaynaklı olduğunu düşündüm. 3D Grafik ayarlarından Nvidia ile açtım fakat FPS hala aynıydı. High ayarlarda 45-50 FPS arası alıyordum. İnternetten benchmarklara baktığımda herkes 100 FPS civarı bir şey alıyor. 2 gündür mediumda oynuyorum fakat yine de 45 FPS falan gördüğüm oluyor ve 75 FPS üstüne çıkmıyor. Bazı kişiler oyunu yeniden yükleyerek sorunu çözmüş. Ben internet hızım düşük olduğu için öncelikle buraya yazmak istedim. Acaba bu sorunum oyunu yeniden yükleyince çözülür mü ?

Dell markasının yüzlerce ürünü arasında bir analiz yaptım fakat sizin bilgisayarınızı bulamadım. Model numarasını keşke bilseydim.
Arkadaşların dediği gibi H1Z1 oyununda çeşitli buglar da mevcuttur.

Genellikle taşınabilir bilgisayarlarda GPU değişimi imkanı olmaz. Ayrıca GTX 960M dediğiniz kart, GTX 750 Ti ayarına bir kart. H1Z1 ben de oynuyorum. GTX 750 Ti ile yüksek(high) ayarlarda 45 FPS civarına düşebiliyorum yer yer. Siz sürekli mi 45 FPS civarında oynuyorsunuz yoksa yer yer 70 civarını görüyor musunuz?

Genellikle taşınabilir bilgisayarlarda GPU değişimi imkanı olmaz. Ayrıca GTX 960M dediğiniz kart, GTX 750 Ti ayarına bir kart. H1Z1 ben de oynuyorum. GTX 750 Ti ile yüksek(high) ayarlarda 45 FPS civarına düşebiliyorum yer yer. Siz sürekli mi 45 FPS civarında oynuyorsunuz yoksa yer yer 70 civarını görüyor musunuz?
88 gördüğüm de oluyor en az 48 gördm low ayarlarda 100 fps civarı alıyorum.Sanırım lowda oynuyacağım

88 gördüğüm de oluyor en az 48 gördm low ayarlarda 100 fps civarı alıyorum.Sanırım lowda oynuyacağım
Ortalama değerler nedir? Lobi bölmesinde 40 FPS civarı, oyun başladıktan sonra ortalama 50-65 arası alıyorsanız normal.

çözünürlüğü 1920x1080 den 1600x900 e çektim high ayarlarda 65'in altına düşmüyor. Galiba böyle oyniyacağım
1080p ekranda 900p çözünürlük biraz bulanık görünebilir. Ortalama 50-65 arası alıyorsanız zaten yeterince akıcı olur oyun. Bir de PC'yi çok fazla bir yere taşımıyorsanız bir sonraki PC seçiminizi masa üstü olarak öneririm.

Ortalama değerler nedir? Lobi bölmesinde 40 FPS civarı, oyun başladıktan sonra ortalama 50-65 arası alıyorsanız normal.

1080p ekranda 900p çözünürlük biraz bulanık görünebilir. Ortalama 50-65 arası alıyorsanız zaten yeterince akıcı olur oyun.
Evet bulanık gözüküyor dediğiniz gibi. Fikrinizi almak istiyorum sizce low ayarda 1080p mi yoksa high ayarda 900p mi ? Ona göre ayarları yeniden yapılandıracağım

Son düzenleme:
Evet bulanık gözüküyor dediğiniz gibi. Fikrinizi almak istiyorum sizce low ayarda 1080p mi yoksa high ayarda 900p mi ? Ona göre ayarları yeniden yapılandıracağım
High ayarda 1080p. 45 FPS oynanamayacak bir değer değil bana sorarsanız. Bir de oyunun kurulu olduğu yerdeki useroptions.ini dosyasını açıp içinden ince ayar yapabilirsiniz. Mesela gölgeyi high yapmazsınız ama piksel kalitesi ve kenar yumuşatma high olur böylece uzağı net görürsünüz ve FPS eskisi kadar düşük olmamış olur. İnternete "H1Z1 useroptions.ini" yazarsanız hangi ayarın ne yaptığına kadar öğrenip ince bir ayar çekebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı