GTX 960 Sistem 750W PSU Yeterliliği

JanberkSoylu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Şubat ayı içinde yeni pc toplatacağım ve kafamda bazı sorularlar var. Toplayacağım sistem şu;

1-i7 4790k işlemci
2-Asus z97 pro gamer anakart
3-8 gb corsair 1600 MHz bellek
4-Asus gtx 960 strix oc edition ekran kartı
5-120gb hyper x savage ssd
6-1tb wd 3.5" sabit disk
7-Asus dvd yazıcı
8-Thermaltake nic c4 işlemci soğutucu
9-Corsair carbide spec 0-2 kasa

Sorularim ise şunlar;
1-Ram'lerin mhz değerini kaça kadar arttirabilirim?
2- 750 watt corsair psu yeterli midir sisteme?
3--İyi bir sistem toplamiş miyim ve soğutma sistemi ağir oyun saatlerine dayanabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem dengesiz olmuş. İşlemciyi arttırıp ekran kartından kısmışsınız, bilgisayarı ne için kullanacağınızı söylerseniz daha iyi yardımda bulunabilir ve bütçe söylerseniz alternatif sistemler toplayabiliriz. GTX960 normalde 400w ile çalışabilen bir ekran kartı ama 500w ile çalıştırmak daha uygun. GTX960 için 750W fazla (Eğer ileride sistemi GTX980 gibi ekran kartları ile upgrade etmeyecekseniz).

Sanırım sisteme Monitör dahil değil. O zaman:
-Intel core i5 6600 işlemci
-Asus B150M-k anakart
-Evga Gtx 970 SSC ekran kartı
-Gskill (8GB) DDR4 2133 MHz RAM
-Samsung 850 Evo 250 GB SSD
-Seagate 1 TB 7200 RPM HDD
-CoolerMaster hyper 212 Evo
-Corsair CX 80+ 600W psu
-Aerocool aero800 kasa

Black ops 3 hariç, RAM ler şu an ki tüm oyunlar için yeterli. Seneye upgrade edersiniz. 4.000 TL tutuyor. Size tavsiyem sadece vatana bakmayın. Hepsiburada, sinerji gibi sitelerede bir göz atın derim. Hangi parça nerede uygun ise oradan alınız.

Hatta anakartın b150m-c yapmanız ramlerin frekans değerlerinden tam olarak yararlanabilirsiniz .

Çok teşekkür ederim son bir sorum var size benim topladığım sistemde eksik olan veya fazla olan nedir benim için anakart ekran kartı ve işlemci önemli en başta benim seçtiklerimi nasıl yorumlayabilirsiniz teşekküler

Eğer skylake çıkmadan önce toplasaydınız sadece işlemciyi i5 4690k yapmanız ve ekran kartını Gtx 970 yapmanızı önerirdim. Onun dışında gayet iyi. Skylake seçmenizdeki tavsiyem. Örneğin 900 TL lık i5 6600k ve i7 4790k ile aynı performansı vermesi. Umarım anlamışsınızdır. İstisnalar dışında her zaman en güncel yonga setli sistemler alınmalıdır

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı