GTX 960 Sistem Adobe Premiere CC17 Render Performans Sorunu

Arif Taban

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Mac OS X El Capitan 10.11.6 kurulu bir Hackintosh sistemin var. Ana sistem özellikleri alttaki şekilde. İşlemci 4.30 GHz'ye overcloklu. Media Encoder ve Premiere kullanırken aşırı düşük render performansı alıyorum. CPU'ya tam yük binmiyor. Grafik hızlandırmalı da ise ekran kartına tam yük binmiyor. Ekran kartına tam yük binmediğini fanların 10 samiyede bir saniyelik olarak dönüp durmasından anladım ki bu olayda fanların ömrünü kısaltır diye düşünüyorum. Zaten CUDA seçeneği bulunmuyor. Bu durumu nasıl çözebilirim ?

Ekran Resmi 2017-04-02 22.42.57.png

Ekran Resmi 2017-04-02 22.38.28.png

Kullandığınız imaj için çıkan, en son ekran kartı update'yi yüklediniz mi?

Bir de CUDA seçeneğini açarsanız yük binecektir.

Kullandığınız imaj için çıkan, en son ekran kartı update'yi yüklediniz mi?

Bir de CUDA seçeneğini açarsanız yük binecektir.
El Capitanın kullandığım sürümüyle uyumlu Nvidia Web driver ı kullanıyorum. CUDA seçeneğini ise Adobe Premiere de ya da Media Encoder da göremiyorum.

El Capitanın kullandığım sürümüyle uyumlu Nvidia Web driver ı kullanıyorum. CUDA seçeneğini ise Adobe Premiere de ya da Media Encoder da göremiyorum.
Aklıma gelenler bu çözümler. Fakat uğraşıyorum, cevap yazacağım.

İşlemcinin tam çalıştığına emin olun. Sistem profilinizin doğru olup olmadığını kontrol edin...
Gerekirse ssdt oluşturarak işlemci ve grafik kartını tanıtmalısınız.

İşlemcinin tam çalıştığına emin olun. Sistem profilinizin doğru olup olmadığını kontrol edin...
Gerekirse ssdt oluşturarak işlemci ve grafik kartını tanıtmalısınız.
Grafik kartım sistemde tanınmış gözüküyor. Sistem normal kullanımda herhangi bir sıkıntı çıkarmıyor. Render alırkende işlemciye %30 civarında yükleniyor zaten.

Premier Pro daha çok işlemci kullanıma gereksinim duyan bir yazılım. Yaklaşık CS4'den bu yana işimden ötürü kullanıyorum ki mantıkende sayısal veriyi işlemesi için işlemciye ihtiyacı var. Sadece boyutlandırma, çözünürlük ve transitionlar'ı işliyor. O yüzden çok fazla yüklenmemesine şaşırmamak gerek. After Effects'de dahil GPU desteği kullansalarda binen yük pek fazla olmuyor. Adı üstünde GPU render değil, GPU destekli render :)

Premier Pro daha çok işlemci kullanıma gereksinim duyan bir yazılım. Yaklaşık CS4'den bu yana işimden ötürü kullanıyorum ki mantıkende sayısal veriyi işlemesi için işlemciye ihtiyacı var. Sadece boyutlandırma, çözünürlük ve transitionlar'ı işliyor. O yüzden çok fazla yüklenmemesine şaşırmamak gerek. After Effects'de dahil GPU desteği kullansalarda binen yük pek fazla olmuyor. Adı üstünde GPU render değil, GPU destekli render :)
CUDA yı tanımladım. Media Encoder yardımıyla render alıyorum. CPU ya göre daha hızlı şuan. Fanım sürekli durup bi daha dönüyo onun haricinde sıkıntım yok. İşlemci konusunda işlemciyle render(export) yaparken %30 civarında yükleniyor maksimum. İşlemcim i5 6600k 4.30 Ghz de çalışıyor. Ama dediğim gibi ne GPU ya ne de CPU ya tam yüklenmiyor export yaparken. Bu yüzden Windows a geri dönmeyi düşündüm ama orada ki performansını da tam olarak kestiremediğim için El Capitan da devam ediyorum şimdilik. İnternetten baktığım karşılaştırmalarda GPU CPU dan daha performanslı export konusunda.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı