GTX 960 sistem GTA 5 anlık kasma sorunu

MeCatch

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım
Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerde bilgisayarıma bir ekran kartı upgrade'i yaptım GTX960 aldım.
Fakat GTA5'te ekran kartı için önerilen ayarlarda 1 saat oynadıktan sonra anlık sık sık kasmalar başlıyor. Bunun sorununu araştırdım fakat net bir şey bulamadım.

Sistem özelliklerim şu şekilde;
İşlemci: FX6100 6x 3,4 GHz 14 mb önbellek
RAM: DDR3 1600MHz 4 GB CL9 soğutuculu RAM
Anakart: Asus M5A78l lx3
Ekran kartım: GTX960 2G (2GB 128 bit)
PSU: 500 Watt
Sizce sorunum neyden kaynaklıdır?

Mesela dikkat ediyorum CS:GO gibi oyunlarda 150-200'den anlık 30-40'a düşüyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD eskiyse GTA 5 gibi oyunlarda bir süre sonra kaplama yükleme sorunu oluşturabiliyor. Onun haricinde FX 6100 darboğaz yapacaktır GTA 5 gibi bir oyunda GTX 960'a. Ve yine ayrıca 4 GB bellek, GTX 960 ve FX6100'ün yükünü kaldırmak için yetersizdir.

Buyrun bakın Ram yer yer 4GB'a dayanıyor sizce Ram'den kaynaklı mıdır? diğer değerler görüldüğü gibi ekran kartı bazen %29 %40 arası geriliyor...
Ayrıca HDD eski. Ve kaplama yükleme sorunu dediğiniz eğer bu yolların anlık olarak kaybolması ise evet oda oluyor arada. yüksekten uçakla uçtuğum zamanlar.
Ceza puanım vardı o yüzden geç cevap verdim kusura bakmayın...

Fotoğrafı nasıl yükleyeceğimi bilemediğim için böyle yükledim.

Dosya Ekleri

• GTA5_2016_08_22_01_45_59_115.jpg
    382 KB · Görüntüleme: 86
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı