GTX 960 Sistem Toplama

Aykutti

Hectopat
Daha fazla  
Selam herkese. Bugün uçuk dolar kuru da olsa dayanamayıp Gtx 960'ı aldım.Biraz daha geleceğe dönük olması için 4 Gb'lık versiyonu tercih ettim.Vatan Bilgisayardaki adamın yalvarmalarına rağmen Asus aldım.(Adam tuhaf bir şekilde MSI al deyip durdu).Şuan elimde Ekran Kartım , Zalman z3 Plus kasam ve FSP marka 700 watt güç kaynağım var.Diğer bileşenleri de - MSI H97 Gaming 3 anakart , 8 gb ram , g3258 işlemci , 120 gb ssd ve 1 tb harddisk olarak düşündüm.
Sorularım şunlar , babam 700 watt olduğu ve Vatan'daki elemanın önerisi üzerine bu güç kaynağını aldı bilen var mı neyin nesidir ?
İkinci sorum geri kalan bileşenler iyi mi ?

AmelCLboOnrFdfHuPI7XiW6aNqQpitNZ0ILShyQm1A0_.jpg
AnAJInpJubhce_Ui2tbDR9WgDcuiRZvKwvPCGKf4Akw6.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı kalitelidir fazla Watt göz çıkarmaz:) Sistemde tek kötü parça bana göre G3258 onunla idare edip İ5 4460 veya daha iyi işlemciye yükseltecekseniz olur ama yükseltmiyecekseniz bana göre SSD çıkarılıp İ5 4460 alınmalı. Bu arada keşke konu açsaydınz GTX 970 sığabilirdi belki bu sisteme.

Ya o tamamen biraz idarelik. Bundan sonraki zamanlarda direk i7 ye para biriktirmeye basliycam suan babamla ortak topladigim icin 500 tl islemciye vermek biraz koyuyor bize sonraki bi zamanda kendim sessiz sedasız yukseltirim.

İşlemciyi kesinlikle önermiyor musunuz hocam ? Intel Core i3 4170 Soket 1150 3.7GHz 3MB Önbellek 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar bunu falan mı zorlayayım şimdilik idare etsin diye ? Nasıl bir işlemcidir varmı bir bilginiz ?
Ayrıca Furkan , anakarttan kesinlikle kısmak istemiyorum çünkü özellikleri çok hoşuma gitti , ilerdeki yükseltmelerimi de karşılıyor.
Eğer anakartı kısmak istemiyorsanız gösterdiğiniz 4170 gayet iyi. Bana sorarsan `MSI H85M GAMING MOTHERBOARD - I5 4460` alınmalı.

600 TL`ye `i5 4440` yada `ì5 4460` alınabilir.

Anakarttan kısması daha kârlı.
Anakarttan kısmasına gerek yok SSD çıkarılabilir. İşlemci, ekran kartı, RAM gibi parçalar arasındaki veri akışı anakart üzerinden gerçekleşir anakartın iyi olması verinin daha hızlı geçmesine yarar SSD sonra takabilir.

Sistemi direk SSD'ye kurmak istiyorum ya onu her türlü alıcam 180 tl bi fiyatı var. Ayrıca benim bu anakart'ın içinde Windows olucak mı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı