GTX 960 sistemde Valorant FPS düşüşü

Siegell

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle selam dostlarım.
Sistemim.
X79 anakart.
Xeon E2420.
GTX960 2 GB.
250GB M.2 SSD.
500GB HDD.
750W 80+ bronz PSU.
Bu sistemle Valorant oynuyorum genellikle.
Fakat poligon olmakta dahil 180 170.
FPS'lerden 90 88 dereceli oyunda 88 68'e kadar düşüyor sebebini bir türlü bulamadım.
Birçok video izledim fakat sonuç yine yok.

Dosya Ekleri

• IMG_20220411_175851.jpg
    IMG_20220411_175851.jpg
    136,4 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20220411_175903.jpg
    IMG_20220411_175903.jpg
    115,6 KB · Görüntüleme: 37
Hocam dar boğaz var mıdır?

Var tabii %50 darboğaz yemişsin bak ekran kartı kullanımına ancak yarısını kullanıyor. Bu kötü mü? Hayır aynı darboğazı ben de yiyorum. Rekabetçi oyunlarda aldığın FPS önemlidir, darboğaz korkulacak bir durum değildir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak ben aldığın FPS'i kötü bulmadım işlemcinin gücü o kadar görünüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

değil anakartin overclock desteği yok

Hocam işlemci OC'li mi ? Ekran kartı kullanımı düşük.
Var tabii %50 darboğaz yemişsin bak ekran kartı kullanımına ancak yarısını kullanıyor. Bu kötü mü? Hayır aynı darboğazı ben de yiyorum. Rekabetçi oyunlarda aldığın FPS önemlidir, darboğaz korkulacak bir durum değildir.

Ek olarak ben aldığın FPS'i kötü bulmadım işlemcinin gücü o kadar görünüyor.

hocam sorun darboğaz olup olmaması değil tüm oyunlarda fps stabil ken valorantta mouse yi sağdan sola çevirmede bile fps oynuyor yere bakiyirum 260 fps aimi kaldiriyorum 160 fps yukari bakıyorum 110 fps ziplayark geziyorum hartiyada 88 fps 85 fps 75 fps oluyor fps sürekli dalgalanıyor sıkıntı bu

Yeni konular

Geri
Yukarı