GTX 960 SLI güç kaynağı yeterliliği

kaankarakoc

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar. Sistemim için ekran kartına SLI uygulamayı düşünüyorum, 600W güç kaynağım var, bu yeterli midir? Ekran kartım 4GB, SLI yaptığım zaman 8GB olarak mı görünecek?

Sistemim:
  • i3-6098p işlemci
  • MSI Z150 M3 anakart
  • MSI GTX 960 4GB ekran kartı
  • Zalman Z3 plus 600W kasa
  • 8 GB 2400mhz DDR4 RAM
  • 1 SSD + 1 HDD depolama

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş google ''psu calculator'' yazarsan sana hesap yapacak siteler çıkacaktır. Kendin farklı kombinasyonlar deneyebilrisin. Bu arada 600W gayet yeterli o sistemde SLI için. Ancak işlemcin biraz güçsüz kalabilir.Evet ekran kartı ram 8 gb olacak.
psu.JPG

Güç kaynağı yeterde SLI o işlemcinin hasddi değil, hemde SLI ile iki kat performans bekleme her oyunun desteği yok, olanda da fazla bir performans artışı olmıyacaktır. Her zaman tek GPU daha optimize çalışır yine tercih bu yönde olsun elindekini satıp yeni bir GPU almaya bak.

önerin için teşekkür ederim, nvidia tercih ediyorum
Fanboyluğuun size bir kazancı yok RX 480 ve 470 oldukça başaralı kartlar ki RX 480 son gücellemeler ile GTX 1060'ı DX 11de yakalamış durumda. Arada ki fiyat farkını hatırlamama gerek yok sanırım DX 12 konuşmuyorum bile. İyi olana iyi demek zor olmasın hangisi iyi ise onu tercih edin marka fanatikliği size hiçbir zaman kazanç sağlamaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı