GTX 960 stabil overclock yapma

Monitörünüz 1400x900 müydü?
Evet.
@Umut 77
1624266370808.png

:(
Apex böyle bir hata verdi, ne yapmalıyım?

Bu sefer oldu, 2. olduk. :( darboğaz olmasa iyi ya. 3.4 falan yapsak hızı işlemci hızı yine 1.6 GHz'ye düşer mi? Bu oyun azıcık düştü yine.

Şu durumda sistem darboğaza giriyor mu?

Eğer giriyorsa underclock yapın.

Bu sefer oldu, 2. olduk. :( darboğaz olmasa iyi ya. 3.4 falan yapsak hızı işlemci hızı yine 1.6 GHz'ye düşer mi? Bu oyun azıcık düştü yine.

Deneyin 3.4 GHz yapmayı. Voltajı da düşürün tabii 3.4 GHz yaparken. VRM'ler ısınmazsa düşmez 1.6 GHz'e. Ama şu fotoğrafını attığım yerlerde VRM soğutucu yok onlar ısınıyor sanırım.

Capture.PNG

Deneyin 3.4 GHz yapmayı. Voltajı da düşürün tabii 3.4 GHz yaparken. VRM'ler ısınmazsa düşmez 1.6 GHz'e. Ama şu fotoğrafını attığım yerlerde VRM soğutucu yok onlar ısınıyor sanırım.

Eki Görüntüle 1076898

Yanlış bilmiyorsam VRM'lerin üzerinde minik heatsinkleri vardı aldığı anakartın.

Yanlış bilmiyorsam VRM'lerin üzerinde minik heatsinkleri vardı aldığı anakartın.

Vallaha hocam ben AIDA64 üzerinden açtım stres testini daha sonra anakart üzerindekilere el ile dokundum ısınanların üzerine koydum heat sinkleri. 3.9 GHz'de de hız düşmesi falan olmuyor. Konu sahibine de tavsiyem budur.

Geri
Yukarı