GTX 960 tabanlı sistem toplama

kalseder

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Mevcut bilgisayarımı artık emekliye ayırma kararı aldım ve yeni bir sistem toplamak istiyorum. Kafamda belirlediğim sistem şudur:
1.png

Öncelikle birkaç sorum olacak.
1- İşlemci hakkında biraz kararsızım AMD mi Intel mi olmalı? Genellikle oyun oynamak üzerine kuracağım bilgisayarı. Dizi, film izlemek de cabası. Hangi markanın işlemcisi benim için daha uygundur?
2-Mevcut monitörüm: HP s2031a Monitör - Ürün Özellikleri | HP® Müşteri Desteği sizce değiştirmem gerekli mi keza pek anlamıyorum bu işlerden.
3- Eğer monitör almazsam onun yerine ekran kartını GTX 970 alacağım. Sizce hangisi daha mantıklı?
4- SSD almam gerekli mi? Alırsam ne yararını görürüm almazsam ne olur?

Yardımcı olursanız mutlu olurum. Teşekkürler (y)

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD tabanlı sistemler önermiyoruz. İşlemcinizi İntel İ5 4460 yapın ve anakartınızı H81 ile değiştirin. Böyle güzel bir sistemi Everest bileşenlere emanet etmeyiniz. İntel tabanlı bir sistem aldığınızda soğutucu almanız gerekmeyecektir. GTX 960 yerine daha performanslı rakibi olan R9 380'i tercih edebilirsiniz.

Cevaplarınız için teşekkürler. Ekran kartımı GTX970 almak konusunda karar kıldım ama bir sorum olacak:
Intel tercih etmenizdeki sebep nedir? AMD'nin özellikleri kağıt üstünde daha iyi gözüküyor hemde daha ucuz. Teşekkürler tekrardan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı