GTX 960 tabanlı sisteme kasa önerisi

pc.png

Evet arkadaşlar sistem gördüğünüz gibi hem sistem hakkında yorumlarınızı hem de bu sisteme önereceğiniz kasaları bekliyorum.

Not: Kasanın görünüşü fazla önemli değil. Kasayı yerde muhafaza edeceğim tozdan korunması benim için önemli ileride sorun yaratmasını istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günümüzde amacınız oyun oynamak ise 16 Gb Ram gereksiz.
O Ssd'yi almanızı önermem.
Oyunlarda işlemci fazla önemli değildir. i5 4460 almanızı öneririm. i3 4160 bile yeterlidir.
O anakart fazla olmuş. Görüntüsü güzel olabilir fakat 350 TL vermek gereksiz. Zaten sen anakartı görmeyeceksin oyun oynarken.
Topladığın sisteme yorumlarım bu kadar. Tam bütçeni söylersen sana bilgisayar toplayabilirim.

Sistem güzel olmuş . Kasa önerisi olarak 500 w üstü bir kasa seçebilirsin . Nereden topladın sistemi ?

Teşekkür ederim. Sinerji'den topladım.

Günümüzde amacınız oyun oynamak ise 16 Gb Ram gereksiz.
O Ssd'yi almanızı önermem.
Oyunlarda işlemci fazla önemli değildir. i5 4460 almanızı öneririm. i3 4160 bile yeterlidir.
O anakart fazla olmuş. Görüntüsü güzel olabilir fakat 350 TL vermek gereksiz. Zaten sen anakartı görmeyeceksin oyun oynarken.
Topladığın sisteme yorumlarım bu kadar. Tam bütçeni söylersen sana bilgisayar toplayabilirim.

Ben sistemi ''CS:GO'' oynamak için topluyorum diğer oyunlar ne durumda bilmiyorum ama bu oyun ne kadar ekran kartını etkilemese de işlemciden besleniyor diyebiliriz artı olarak senede bir bilgisayar toplayan biri değilim sistem gelecek vaat etsin istiyorum ama tabi ki değerli tavsiyelerinizi bekliyorum bütçem 3000 TL.

Tek modül yerine çift modül ram kullansam sorun olur mu ?

Bütçe meselesi. Arada 20 tl falan oynuyor. çift kanal kullanmak birazcık daha performanslı olur. ama bir de şu var. h81 anakartlarda 2 ram slotu var. 4x2 yaparsan ileride yükseltmek için ramlerden en az birini çıkartman gerekir. Şimdilik tek modül 8 gb ram kullanırsın ileride bütçeni ayarlayıp aynı modelden bir tane daha alıp 8x2 =16 gb çift kanal ramin olur. Çok daha iyi olur. Oyun oynayacağın için tek kanal - çift kanal pek takılma. Öyle uçuk bir performans farkı olmaz. Dediğim gibi ileride aynı modelden bir tane daha alırsın çift kanal 16 gb ram'in olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı