GTX 960 TX Omega 400W ile çalışır mı ?

cem123321

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 770 tl bütçe ile gtx 960 almayı düşünüyordum. Fakat psu'm da çalışır mı emin olamadım. Ve gtx 750 ti strix ile evga ftw arasındaki farklar neler? 120 tl fiyat farkı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
960 çok daha güçlü bir ekran kartı fakat 400 W PSU'nun yetersiz geleceği anlar olacaktır. Öyle durumlarda da PSU ne tepki verir, sisteme ne olur bilinmez. Bu sebeple bütçeniz azsa 2. el en az 500 W 80plus sertifikalı PSU alın.

Arkadaşlar ben yeni bir sistem toplamak istiyorum. Thecnopat'ın youtube kanalında g3258 kullandığı bir tavsiye var. Fakat ben bu video daki ekran kartını kullanmak istemiyorum. Biraz pasif kalıyor ben sadece kasayı 2000 tl ye toplayacağım için ekran kartını arttırmayı daha mantıklı buldum zira ram,işlemci oyun konusunda ekran kartı kadar etkili olmuyor. Şuan istediğim ekran kartı R9 285 i istiyorum. Fakat bu amd bir ekran kartı olup bu sisteme uyacak mıdır ? Uyduğunu farz edersek dar boğaz olur mu ? Dar boğaz da olmadığını var sayıyorum psu yeterli olacak mıdır ? Yada bunun haricinde bana başka bir sistem önerirsiniz i5 gibi bir işlemciye sahip 2000 tl ye daha iyi olur. Amd bir sistemde olabilir hatta daha iyi olur daha hesaplı olduğu için başka bir şeyler daha yükseltebilirim.

Evga çoğu markadan daha kaliteli bileşenler kullanıyor ve O.C potansiyeli daha yüksek. Bence 120TL vermeye değmez ama eğer bütçe varsa Evga tercih edilebilir. Omega bildiğim kadarıyla Zotac'ın bir modeliydi. Zotac yerine Asus, Evga gibi markalar tercih edilmeli bence. 400W PSU ile sistemi riske atmayın en azından 500W kaliteli bir PSU alın.
XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS 500W GÜÇ KAYNAĞI

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı