GTX 960 ve FX 9370 Tabanlı Sistem Yorumları

Kylie

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Malumunuz yaz geldi kendime bir fiyat/performans olarak oyun bilgisayarı dizeceğim fakat kafama takılan birtakım sorular var. Rica ediyorum konuda bilginiz var ise yorum yapın cidden beynimi tırmalıyor bu sorular :D Sorulara geçeyim;

1: İşlemci olarak amd fx x8 9370 almayı düşünüyorum fakat birçok yerde onun yerine FX 8350 alınmasını, 9370'in gereksiz olduğunu söylüyorlar. Bu işlemci küçük OC ile rahat bir şekilde 5GHz çalışabiliyor. Bu kadar hızlı çalışan bir işlemciye neden gereksiz deniyor ?

2: Aklımdaki anakart modeli MSI 970 Gaming. 750Watt'lık power ile birlikte alacağım. İşlemci 2xx watt değerinde güç istiyor, bu benim için problem değil. Kafama takılan sorun ise bu kadar gücü bu anakartın kaldırıp kaldıramayacağıdır. Sizce kaldırır mı?

3: Bu işlemci alev, alev yanacaktır tabii ki. Bu işlemciye cooler master blizzard t2 mini model bir soğutucu yeterli mi ?

Bileşenler ;
  • Ekran kartı Nvidia GTX960 4gb
  • İşlemci fx 9370(değişebilir)
  • Anakart MSI 970 Gaming
  • Güç Kaynağı Cooler master gx 750w
  • Soğutucu Cooler master blizzard t2 mini(değişebilir)
  • Ekran, kasa, klavye, mouse vs. eşyalar mevcut.

Her yorum benim için değerlidir arkadaşlar. Bilginiz varsa paylaşmaktan çekinmeyin. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci tamamen çöp. Gereksiz yere çok fazla elektrik tüketiyor ve FX serisi artık eskidi. Onun yerine 4690K almanız daha iyi olur. Ayrıca o soğutucu 9370 e yetmeyecektir. Onun yerine 4690K + Hyper 212 EVO alabilirsiniz. Anakart olarak da Msi Z97 G43 PC Mate almanızı öneririm. Yada daha iyisi. Güç kaynağını da 650 W a çekmeniz yeterli olur.
Yada bütçe verin biz toplayalım. ;)

O işlemciye hiç gerek yok, İntel gibi daha performanslı ve daha verimli işlemciler almanızı öneririm.

İntel alın demiyorum, sizin seçiminiz fakat o çöpe de o kadar para vermeyin lütfen. FX serisinde alacağım son işlemci FX 8350'dir. Ondan sonrası gereksiz. İntel yönelin yada düşürün işlemciyi, ekran kartını 970 yapın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı