GTX 960 vs GTX 970

piyoner

Kilopat
Daha fazla  
Tavsiyem 300 tl fazla verip GTX970 alman çünkü GTX960 artık unutulacak kartlara girmeye başlıyor yeni oyunlar için güncelleme getirmeyeceklerini duydum tabii senin kararın yinede

Ha bu arada bende yaklaşık 3300 TL fiyatında bilgisayar toplamaya çalışıyorum içinde GTX970 olan tavsiyen varsa yazar mısın ?

Ya sizde bir tuhafsınız, gtx 960 nasıl unutulmaya yüz tuttu? Size kalsa giysi gibi ekran kartı değiştirilecek. Dün önerdiğiniz kartı devri bitti diyip atamazsınız. Şöyle diyebilirsiniz daha uzun ömürlülük açısından şuna yönelin gibi. Bu forumda çok görüyorum dün önerilen kart 2-3 ay sonra devri bitti, ondan daha bir şey olmaz gibisinden şeylere maruz tutuluyor. Ekran kartı üreticilerinde ve oyun firmalarının da amacı bu zaten. Hızlı hızlı üretip önce alınanı eskimiş gösterip yeni alınana teşfik etme.

Dediğin olay, eğer gtx 960' a sahipse ve onu değiştirip yerine RX 480 alacaksa geçerli. Arkadaş daha hiç bir şey almamış. 2-3 haftaya gtx 960 ile aynı fiyata sahip; ancak ondan daha performanslı kart çıkacaksa, niye gidip gtx 960 alsın? Yazık değil mi parasına?

Dediğin olay, eğer gtx 960' a sahipse ve onu değiştirip yerine RX 480 alacaksa geçerli. Arkadaş daha hiç bir şey almamış. 2-3 haftaya gtx 960 ile aynı fiyata sahip; ancak ondan daha performanslı kart çıkacaksa, niye gidip gtx 960 alsın? Yazık değil mi parasına?
Kardeş dediğimi anlamadan yorum yazmışsın. Ben şundan bahsediyorum. Tabi ki de yeni ekran kartı alacak olanlar en iyisine yönlendirilmeli, bunun dışında bir şey yazdığımı hatırlamıyorum. Fakat dün önerdiğiniz ekran kartını alan kullanıcıları aptal yerine düşürecek yorumlar yazmayın diyorum. Devri bitti, kapandı, çöp vb gibi. Ki bunu sizin içinde demiyorum genel olarak konuşuyorum.

Kardeş dediğimi anlamadan yorum yazmışsın. Ben şundan bahsediyorum. Tabi ki de yeni ekran kartı alacak olanlar en iyisine yönlendirilmeli, bunun dışında bir şey yazdığımı hatırlamıyorum. Fakat dün önerdiğiniz ekran kartını alan kullanıcıları aptal yerine düşürecek yorumlar yazmayın diyorum. Devri bitti, kapandı, çöp vb gibi. Ki bunu sizin içinde demiyorum genel olarak konuşuyorum.

O halde özür dilerim, kusura bakmayın. Diğer dedikleriniz doğru. Tabiki o kartlar çöp değil, çok güzel performans sunmaktalar. Diğer arkadaşların kastettiği, yeni çıkan, çıkacak olan kartlarla aynı fiyata veya daha yüksek fiyata sahip olduğu halde, onlardan daha az performans sunması ve buna dayanılarak şu an yeni çıkan veya çıkacak olan kartların daha akıllıca bir seçim olması sanırım.

Temmuz ayına kadar bekleyip, uygun bir fiyat etiketine sahip olan ve yüksek performans sunan RX 480 model ekran kartını alabilirsin.
Teşekkürler hocam. Evladiyelik sağlam bir karta benziyor .
GPU'yu seçtim sıra CPU'da. Seçenekler :
INTEL SKYLAKE İ5 6600 3,3HZ 6MB 1151P İŞLEMCİ
Intel Skylake i5 6402P 3.4GHz 6MB Cache LGA1151 İşlemci Fiyatı
Hangisini önerirsiniz hocam. Başka bi öneriniz varsa o da olur ? (Tercihen fiyat performans ürünü olması önemli. )

Genel olarak kafamda netleştirdim sanırım :
Amd RX 480 700 tl
İntel skylake 6402p 625 tl
Msı b10m pro-vdh 325 tl
2 x Kingston HyperX Fury Black 8 GB 2133MHz DDR4 250 tl
Cooler Master RC-K350 350 tl
WD 3.5″ 1TB Caviar Blue 7200 RPM 170 tl

Toplamda 2420 tl gibi bir rakam çıkıyor. Bu soğutma,voltaj,watt işlerinden de pek anlamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. GPU ve CPU'dan taviz vermek istemiyorum diğer bileşenlerden inebileceğim kadar inebilirim üst bütçem 2500 tl.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı