GTX 960 vs RX 550

Bende onu gördüm az önce karşılaştırmasına flan da baktım, bazı yerlerde 960 daha önde bazı yerlerde RX570 diye gösteriyor. Tam emin olamadım. Ama sanırım 570 daha iyi, hem de daha yeni. Ama daha önce sadece laptop da AMD ekran kartı kullandım. Cok ısınırmı bir de kasamın içinde onu merak ediyorum.

Bende onu gördüm az önce karşılaştırmasına flan da baktım, bazı yerlerde 960 daha önde bazı yerlerde RX570 diye gösteriyor. Tam emin olamadım. Ama sanırım 570 daha iyi, hem de daha yeni. Ama daha önce sadece laptop da AMD ekran kartı kullandım. Cok ısınırmı bir de kasamın içinde onu merak ediyorum.

RX daha iyi videosunu da izledim 960'ın VRAM'i 2 GB 570'in 4 GB.

RX daha iyi videosunu da izledim 960'ın VRAM'i 2 GB 570'in 4 GB.

Bunu dedin de şimdi aklıma takıldı. 960'ın 2 GB modelini mi alsam yoksa 4 GB mı? Ya da RX mi geciym bilemedim şu an.
960 4 GB modelleri Warzone'de 1080P yüksek ayarlarda 40 civarı FPS verebiliyormuş.https://youtu.be/DuuDw4ibayU.
Ama yakalaıp 160 TL daha verip 4 GB mı alınır ya da başka bir şeye mi yinelenir bilemedim.#Aliexpress TRY 716.35 15%off | ASUS ekran kartı GTX 960 4 GB 128Bit GDDR5 grafik kartları NVIDIA VGA kartları GeForce GTX960 HDMI GTX 750 Ti 950 1050 1060.

Kesinlikle bunu almanızı tavsiye etmem daha önce sadece 4 adet satılmış ve hiç geri dönüş yok. Alınmaya değecek bir risk değil. Mutlaka bolca yorumu ve resmi bulunan ilanlardan alışveriş yapın.

Örnek ilan; US $82.8 18% OFF|XFX RX 570 4GB Video ekran kartları GPU AMD Radeon RX570 4GB grafik kartları PUBG bilgisayar oyunu haritası HDMI PCI E X16 değil madencilik|Grafik Kartları| - AliExpress

Aynı satıcının ilanı ancak satıcı ne kadar güvenilir olursa olsun yorumu bulunmayan ilanlarından alışveriş yapmayın, gerçekten sayısız dolandırıcılık oluyor bu şekilde.

Ekran kartının VRAM kapasitesi olarak da 4GB almaya kesinlikle değer. GTX 960 alacaksanız 4GB olanını almanızı tavsiye ederim.

Kesinlikle bunu almanızı tavsiye etmem daha önce sadece 4 adet satılmış ve hiç geri dönüş yok. Alınmaya değecek bir risk değil. Mutlaka bolca yorumu ve resmi bulunan ilanlardan alışveriş yapın.

Örnek ilan; US $82.8 18% OFF|XFX RX 570 4GB Video ekran kartları GPU AMD Radeon RX570 4GB grafik kartları PUBG bilgisayar oyunu haritası HDMI PCI E X16 değil madencilik|Grafik Kartları| - AliExpress

Aynı satıcının ilanı ancak satıcı ne kadar güvenilir olursa olsun yorumu bulunmayan ilanlarından alışveriş yapmayın, gerçekten sayısız dolandırıcılık oluyor bu şekilde.

Ekran kartının VRAM kapasitesi olarak da 4 GB almaya kesinlikle değer. GTX 960 alacaksanız 4 GB olanını almanızı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim hocam. 960 4 GB'dan yana verdim o zaman kararımı. 160 TL verip 2 GB daha fazla sahip olmak bence mantıklı. Uygun olduğum bir zamanda siparişini vereceğim. Gelene kadar zaten diğer parçalar a falan göz atarım belki.

Ekran kartının VRAM kapasitesi olarak da 4 GB almaya kesinlikle değer. GTX 960 alacaksanız 4 GB olanını almanızı tavsiye ederim.

Neden olumlu bildirim var peki?

Adsız.png

Neden olumlu bildirim var peki?

Eki Görüntüle 598714

Önemli olan kısmın mağaza olumlu bildirimleri değil, "MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ" kısmı olduğunu söyledim, tekrar okursanız :) Attığınız linkte de görüleceği üzere sadece "4 adet" satış var ve değerlendirme sayısı "0".

Teşekkür ederim hocam. 960 4 GB'dan yana verdim o zaman kararımı. 160 TL verip 2 GB daha fazla sahip olmak bence mantıklı. Uygun olduğum bir zamanda siparişini vereceğim. Gelene kadar zaten diğer parçalar a falan göz atarım belki.

Şimdiden hayırlı olsun.
Son bir tavsiye daha vermek isterim, alacağınız/bulacağınız karta bağlı olarak da değişmekle beraber 2. el ilanlarına da bir bakın, hem uğraşmamış olursunuz Çin ile kargo vergi vs. Örneğin, henüz 1-2 hafta önce kendi GTX 960 4G'mi gayet güzel bir fiyattan sattım. Tertemiz bir MSI marka kutulu faturalı karttı. Onun dışında o bütçelerde şanslıysanız GTX 970 bile denk getirebilirsiniz, ki yine bir tanesini ben sattım. Buradan bakabilirsiniz; EVGA GTX 970 SuperClocked ACX - Technopat Sosyal

Bence bir araştırın, kendinize uygun kafanıza yatan bir model bulma ihtimaliniz yüksek, pazarlık da yapabilirsiniz.
Olmazsa zaten Aliexpress'teki ilanlar kaçmıyor :) İyi şanslar dilerim.

E ama çok kafam karışıyor böyle. Hangisini tercih etmeliyim. Bu arada şu anlık 768 kullanıyorum, sonra 1080'e geçeceğim.https://tr.aliexpress.com/item/4000251023048.html?spm=a2g0o.store_home.productList_488720437.pic_0.
.
Önemli olan kısmın mağaza olumlu bildirimleri değil, "müşteri değerlendirmeleri" kısmı olduğunu söyledim, tekrar okursanız :) attığınız linkte de görüleceği üzere sadece "4 adet" satış var ve değerlendirme sayısı "0".

Şimdiden hayırlı olsun.
Son bir tavsiye daha vermek isterim, alacağınız/bulacağınız karta bağlı olarak da değişmekle beraber 2. el ilanlarına da bir bakın, hem uğraşmamış olursunuz Çin ile kargo vergi vs. örneğin, henüz 1-2 hafta önce kendi GTX 960 4G'mi gayet güzel bir fiyattan sattım. Tertemiz bir MSI marka kutulu faturalı karttı. Onun dışında o bütçelerde şanslıysanız GTX 970 bile denk getirebilirsiniz, ki yine bir tanesini ben sattım. Buradan bakabilirsiniz; EVGA GTX 970 SuperClocked ACX - Technopat Sosyal

Bence bir araştırın, kendinize uygun kafanıza yatan bir model bulma ihtimaliniz yüksek, pazarlık da yapabilirsiniz.
Olmazsa zaten Aliexpress'teki ilanlar kaçmıyor :) iyi şanslar dilerim.

Vallahi hocam bende ilk sizin gibi düşündüm. Bir baktım en ucuz GTX950 650TL. O yüzden yöneldim zaten biraz Aliexpress'e. Vergi flan da ne kadar çıkar bilmiyorum ama çok gelmez sanırım.

E ama çok kafam karışıyor böyle. Hangisini tercih etmeliyim. Bu arada şu anlık 768 kullanıyorum, sonra 1080'e geçeceğim.https://tr.aliexpress.com/item/4000251023048.html?spm=a2g0o.store_home.productList_488720437.pic_0.
.

Vallahi hocam bende ilk sizin gibi düşündüm. Bir baktım en ucuz GTX950 650TL. O yüzden yöneldim zaten biraz Aliexpress'e. Vergi flan da ne kadar çıkar bilmiyorum ama çok gelmez sanırım.

Baktığınız ilanlar ortalama 600TL, %20 vergi ile beraber 720-730TL, 50TL'de kargo ücretleri var, yuvarlak hesap 800TL'yi bulacak. 650TL'ye GTX 950 satanların aklından zoru var siz bakmayın onlara, MSI GTX 960 4G'yi 700'e sattım ben toz yoktu üzerinde kartın. Siz biraz bakının eminim denk gelir bir şeyler. 800TL'ye GTX 970 bile bulunur, yeterki bakmayı bilin, şu an kullanmış olduğum MSI GTX 970 kartı, kutulu faturalı biçimde 2 hafta önce 2. el olarak 770TL'ye satın aldım ben.

.

Kesinlikle 960 alma 570 almanı tavsiye ederim. Videoyu izle anlarsın arada Max 49 FPS farkı var.

Karşılaştırma videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Yeni konular

Geri
Yukarı