GTX 960'lı sistem kaç yıl idare eder?

Ozan-Tufan

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Bu yaz kazandığım tüm parayı yeni sistem için harcadım arkadaşlar. Orijinal 64 bit Windows 8.1' den ekran kartına kadar birçok yeni parça aldım. Yeni sistemim; Msi z97 Gaming 5 anakart, Intel i5 4590, Msi Gaming 100 me GTX 960, 8 GB DDR3 RAM, Corsair Carbide 400R kasalık ve yanında gelen 750 watt 80 Plus Bronze sertifikalı güç kaynağı. Bu sistem ne kadar yeterlidir? İlerleyen bir iki yıl içerisinde sadece ekran kartını yükseltmem yeterli olur mu? @Recep Baltaş

O anakart ile o işlemci uymamış. Güç kaynağı çok fazla olmuş 550W bile yeterdi. İşlemciyi OC edilebilen bir modelden alsaydın keşke, o anakartla çok iyi OC yapardın ve işlemcini sonradan değiştirmek zorunda kalmazdın. Parçaları değiştirebiliyorsan değiştirmeni öneririm. Ekran kartının 4 GB versiyonu olduğnu sanıyorum. Bu sistem seni en az 3-4 yıl daha değiştirmeden götürür. Anakart ve PSU çok fazla kaçmış bilgin olsun.

Aslında evet, o anakarta o işlemcinin yerine ''K'' serisi alınması daha iyi olacaktı. Bu bağlamda o güç kaynağı da gereksiz olmaz hatta anca yeterdi. OC yapılmayacak bi sistem için o Power fazla olmuş.
Ama ilerde işlemciyi ve ekran kartını yükseltebilirsiniz tabi. Power ve anakartın kesinlikle gereksiz olmaış yanlız.

Bu haliyle ne kadar götürür: Bu tabi oyunlara ve yapılacak ayarlara bağlı... Örnek: bi GTA5'i an itibariyle ULTRAda rahat oynayamazsınız.
Ama, GTA5 gibi gibi oyunlar da dahil yaklaşık 4 sene orta şeker ayarlarda oynarsınız diye tahmin ediyorum.

Bir şey daha, bu sisteme bir ''K'' serisi koyup, biraz OC yaptığınızda 550 watt'lık psu kesinlikle yetmemiş olacaktı.

Bu sistem ne kadar yeterlidir? İlerleyen bir iki yıl içerisinde sadece ekran kartını yükseltmem yeterli olur mu?
Yeterli olur. Oyunlar için sadece ekran kartını yükseltmen yeter. Tabi eğer başka bir işlerin olursa onları da sorsan cevaplardık.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı