GTX 960'lı sistemin internet hızı 1 Mbps hızlara düşüyor

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

100 Mbps indirme ve 20 Mbps yükleme hızına sahip bir internet kullanıyorum. Geçmiş dönemlerde, eski nesil bir bilgisayar topladım. Bu sistem, GeForce NOW, shadowpc ve PlayStation remote gibi hizmetler için kullanılmaktadır.

Sistem özelliklerim:

• CPU: Intel i5 4440.
  • RAM: 2x16 GB DDR4 1600MHz.
  • Depolama: 1TB Samsung SSD.
  • Güç kaynağı: 400W PSU.
  • Ekran kartı: GTX 960.
  • Anakart: Hn b85.
Genel olarak internet hızımda, yavaşlama veya gecikme gibi sorunlar yaşamıyorum. Kablosuz bağlantıda, telefonumdan ve dizüstü bilgisayarımdan tam verim alabiliyorum. Ayrıca, sorun yaşadığım sistemde IDM ve Steam üzerinden indirmelerde veya GeForce NOW'da 4K 120FPS yayın akışında H265 codec ile herhangi bir problemle karşılaşmıyorum.

Ancak, herhangi bir tarayıcı üzerinden internete girildiğinde sayfaların açılması birkaç dakika sürebiliyor. Discord üzerinden mesaj gönderirken mesajlarım hemen iletilmiyor, ve küçük bir resim göndermek 10-30 saniye kadar sürebiliyor. İndirme ve YouTube video yüklemelerinde bir sorun yaşamazken, genel internet kullanımında ve benzer işlemlerde bağlantı hızım 1 Mbps gibi düşük seviyelerde hissediliyor.

Modemi resetledim ve lan kablosunu değiştirdim. Ayrıca Windows 10 ve 11'e format atıp, gerekli sürücüleri kurdum fakat sorunuma çözüm bulamadım. Bu konuda deneyimi olan ya da önerisi bulunan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Geri
Yukarı