GTX 960M Laptopta Yüksek Sıcaklık Sorunu

Batuhan Ertek

Hectopat
Daha fazla  
Değerli dostlarım iyi günler. Uzun süredir dizüstü bilgisayarım birçok oyunda kasıyordu ve çok fena ısınmaya başlamıştı. Subnautica oyununu oynarken test edeyim dedim ve bir baktım 2. ve 4. çekirdek 91 derece arada 88 oluyor. Isınmasın kasmasın diye iyisini alayım dedim bir çok oyunda da kasıyor beni pişman etti tabii ki çok pahalı değil 6 bin 7 binlik oyun canavarları var, ama ben bu bilgisayar yerine masaüstü toplasaydım daha iyi olacaktı, alacaklara tavsiyem hiçbir şekilde önermiyorum ben zaten alma amacım bir yerlere taşırım kolay olur şeklindeydi keşke masaüstü alsaydım pişmanım. Her neyse arkadaşlar tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı, soğutucu alsam acaba FPS yükselir mi? Bana yararı olur mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi günler tekrardan. Bu arada sistem boşta iken 51-54 derece arasında. 2016'da aldım garantisi de bitti.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İçini açıp fanları temizlemen ve termal macunu yenilemen lazım gibi görünüyor. O zamana kadar undervolt işlemi ile sıcaklığı düşürebilirsin.
NOT: Aynı işlemci bende de var ve ben en fazla -0,155 V düşürebildim. Performans kaybı yaşamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Boştaki sıcaklıklar gayet yüksek, Soğutucun kir tutmuş gibi görünüyor, soğutucu temizliği ve termal macun yenilemesi yapılması gerekir. Bu durumda harici soğutucu almak işini görmeyecektir, temizlik ve termal macun yenilemesi yaptıktan sonra oyun oynadığın zamanlarda harici soğutucu ile kullanırsan daha stabil bir performans alırsın. Oyuncu dizüstü bilgisayar alırken çift soğutma sistemli modeller tercih edilirse daha uygun olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı