GTX 960M sistemde 10 saniyeliğine FPS düşüşü

xWhiskey

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben MSI GE62 2qc laptop kullanıyorum fakat yüksek grafikli oyunlar oynarken 10 saniyeliğine FPS 10'un altına düşüyor ve GPU kullanımı %90'dan %10 civarına iniyor.
ETS 2 yüksek ayarlarda oynarken GPU kullanımı %90 ve ısı değeri %90 ile %95 arası değişiyor.
Forza Horizon 5 oynarken de aynısı oluyor çözümü varsa söyler misiniz?

(İşlemci kullanımı bayağı az)

Sistem:
8 GB RAM DDR3.
GTX 960M 2 GB ekran kartı.
Intel i7 5700HQ 2.70GHz işlemci.
1TB HDD.
128 GB SSD.
Windows 10.

Dostum sanırsam aşırı ısınıyor ve sıcaklık limitine gelince performansı kısıyor bu yüzden fps'in yerlere düşüyor. Sıcaklık normale dönünce de eski haline dönüyor. Bunun en muhtemel nedeni budur.

Temizlemediysen laptopun içini temizlemeni. Fanları güzelce söküp temizlemeni ayrıca termal macun yenilemen gerekiyor bunlardan sonra da devam ederse altına soğutucu al.

Dostum sanırsam aşırı ısınıyor ve sıcaklık limitine gelince performansı kısıyor bu yüzden FPS'in yerlere düşüyor. Sıcaklık normale dönünce de eski haline dönüyor. Bunun en muhtemel nedeni budur.

Temizlemediysen laptopun içini temizlemeni. Fanları güzelce söküp temizlemeni ayrıca termal macun yenilemen gerekiyor bunlardan sonra da devam ederse altına soğutucu al.

Daha önce hiç temizlemedim temizlerim ve ayrıca soğutucu kullanıyorum fakat bir etki etmiyor.

Etki etmemesinin nedeni fanların temiz olmadığı için olabilir. Lütfen güzelce temizleyin veya temizletin. Yapabiliyorsanız macunları da değiştirin. Bayağı fark olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı