GTX 965M 2 GB vs GTX 880M 8 GB?

Yunus Küçük

Hectopat
Daha fazla  
Benim anlamadığım sorun şu. Şimdi ben yaza MSI notebook almak istiyorum ama GTX 965M 2 GB'lık veya 880m 8 GB'lık ekran kartları var. Bende iyi ayarlarda oynamak ve şöyle 2 3 yıl beni götürmesini istiyorum ama bir türlü karar veremiyorum. 2 GB çok az ya nereye yetecek ki onu bir anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İleriye dönük bir şey istiyorsanız kesinlikle masaüstü tercih etmelisiniz. Bu ikisi arasında 880M daha performanslı ancak bütçe belirtirseniz daha iyi öneriler olacaktır.

İleriye dönük bir şey istiyorsanız masaüstü almalısın demeyeceğim ben. Dizüstü bilgisayar kullanmayı tercih ederim ben de her zaman. Mobil olması benim için her zaman ön planda oluyor. Şunu da unutmamak gerekir elbette, aynı bütçeye masaüstü bilgisayardan alacağın performans kıyaslanamaz dizüstü bilgisayar ile.
Naçizane ben sana şu öneriyi yapmak istiyorum. İleriye dönük bir dizüstü bilgisayar istiyorsan ekran kartı GTX 970m veya GTX 980m olmalı. Monster bilgisayar düşünebilirsin. Kaliteli hizmetleri var. Sıfır ölü piksel garantisi veriyorlar. Yeni nesil bilgisayarları da genellikle 3 fanlı. Yani ısınma sorununu büyük ölçüde çözüyor 3 fan elbette. MSI almayı kafana koyduysan da mutlaka en az 2 fanlı bir cihaz satın al. Ben Ge60 Apache satın aldım 2 hafta sonra iade ettim. 88-90 derecelere kadar çıkıyor yaz günleri. Esktra ikinci fan olsa ortalama 10-12 derece rahatlatıyor bilgisayarı. 3. bir fan olduğunda zaten 60-65 derecelerde dolaşıyor ciddi performans gerektiren oyunları oynasan bile. 3 fanın 2 adedi direk ekran kartını soğuttuğu için işlemci oyunlarda 70 derecelerde iken ekran kartı 55-65 arası dolaşıyor. Bu videoda görebilirsin Monster Tulpar T5 4.1 'in oyun performanslarını, içini, dışını. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not:Ben yine de bütçen el veriyorsa GTX 980m içeren bir dizüstü almanı öneririm.
MONSTER® TULPAR T5 V5.1 15.6" - MONSTER NOTEBOOK > TULPAR

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı