GTX 965M Oyunlarda Düşük FPS Sorunu

Glugulu

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba. İki buçuk yıldır aynı laptopu kullanmaktayım. İlk zamanlarda oyunlardan daha yüksek performans alıyordum ama son 6 aydır oyunlarda, eskiye nazaran daha düşük performans almaktayım. Örneğin; önceden Grand Theft Auto V'te optimum ayarlarda 60 FPS alabilirken, şimdi 30 FPS alabiliyorum. R6'da ise 40-50 FPS arası geziniyor ama izlediğim videolarda insanlar aynı ekran kartına sahip benzer özellikteki bilgisayarlarla daha fazla performans alabiliyorlar. Aynı şey CS: GO için de geçerli; eskiden rahatlıkla 100 FPS alabilirken, şu an 50-60 FPS arası geziniyor. Ne yaptıysam olmadı. DDU ile en yeni sürücüyü kurdum, yine FPS düşüşü yaşadım. Eski sürücüleri denedim, yine olmadı. Kısacası sorunum böyle, sizden yardım beklemekteyim. Sistemim:

• Intel Core i7-6700HQ
  • GTX 965M 4 GB
  • 16 GB 2133 MHz RAM
  • 128 GB SSD
  • 1 TB 7200 RPM HDD

Ciddi misiniz siz arkadaşlar? Nvidia gerçekten %50 performans düşürmesi yapmıyor değil mi ? :D Sıcaklık değerleri nasıl ilk önce onu kontrol edelim.

GTA V'te sıcaklık değerleri:

1547413027451.png

İşlemci kullanımı değil, ekran kartı kullanımı söylemek istediğim. Düşük kullanım gözüküyor. Geforce Experience ile optimizasyon GPU kullanımı nasıl?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı