GTX 970 4 GB Windforce Alınır mı?

O kartlarda hata vardı titreşim hatası ses çıkarıyordu ve 3.5 gb 0.5 gb ram'den alıyo nvidia bilerek kırmıştı kartın özelliklerini bence alma.

O kartlarda hata vardı titreşim hatası ses çıkarıyordu ve 3.5 gb 0.5 gb ram'den alıyo nvidia bilerek kırmıştı kartın özelliklerini bence alma.
Aktif olarak 970 kullanıyorum. Öyle bir durum bende söz konusu değil. Ne titreşim ne de vRam değerinin düşmesi.
Gigabyte GeForce GTX970 4 GB Windforce 3x OC alınır mı?
Ben GTX 970 kullanıyorum. Öncelikle yeni çıkan ve iyi grafikli oyunları ultra ayarlarda oynatmaz. ama 1920x1080 çözünürlük ve 60Hz gibi değerler ile Orta - Yüksek arası oynayabilirsin. Lol gibi oyunlarda ise ultra ayarlarda oynar üstüne 1080p yayın bile yaparsın.

Aktif olarak 970 kullanıyorum. Öyle bir durum bende söz konusu değil. Ne titreşim ne de vRam değerinin düşmesi.

Ben GTX 970 kullanıyorum. Öncelikle yeni çıkan ve iyi grafikli oyunları ultra ayarlarda oynatmaz. ama 1920x1080 çözünürlük ve 60Hz gibi değerler ile Orta - Yüksek arası oynayabilirsin. Lol gibi oyunlarda ise ultra ayarlarda oynar üstüne 1080p yayın bile yaparsın.
Şu habere bak söz konusu değil diye yazmışsın da.
Coil Whine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu habere bak söz konusu değil diye yazmışsında.
Coil Whine.
Öyle bir durum "Bende" söz konusu değil dedim. Lütfen dikkatli okuyun.

Kartların hepsi 3.5 gb firma sana özel 4 yapmaz malesef 970 kartların hepsi 3.5 gb.
Hatta amd dalga geçmişti.

Dosya Ekleri

• amd4gb.jpg
    amd4gb.jpg
    62 KB · Görüntüleme: 61
Kartların hepsi 3.5 gb firma sana özel 4 yapmaz malesef 970 kartların hepsi 3.5 gb.
Hatta amd dalga geçmişti.
Konu hakkında araştırma yapmam sonucunda kartların 3.5Gb değil 4Gb olduğunu, arada ki 512mblık kısımın sadece yavaş çalıştığını öğrendim. Zaten bu kartı kullanan insanların %80'inin monitörü 1080p. 3.5 Gb gibi bir değer 256bit veriyolu genişliği ile sorun çıkarmaz. Benzer kartlarla karşılaştırmam sonucunda belli başlı bir fiyat aralığında hala tercih edilebilir bir F/P ürünü olduğunu görüyorum.

Nvidia skandal bir hata yaptığı karttı bu.
Hatırlanacağı üzere, GTX 970 ekran kartının 4GB GDDR5 olarak lanse edilen bellek miktarı, yeni bir bellek yönetim teknolojisi nedeniyle, sadece 3.5GB kısmını kullanıcının erişimine açıyordu. Maxwell mimarisi ile başlayan bu teknoloji, bozuk Seviye 2 ön bellek bloklarını kapatıyor ve bunun sonucunda da bağlı bellek bölümlerine erişim kapanıyordu. Bu bakımdan firma, yaklaşık 500MB seviyesinde bir bölümü ayırmıştı.
Daha düşük efektif bellek kullanan GTX 970, bu nedenle bellek üzerindeki veriyi daha agresif bir şekilde siliyordu. Ayrıca belirtilen Seviye 2 ön bellek miktarı gerçekte 0.25MB daha azdı ve 8 kontrolcünün de 7 tanesi kullanılabiliyordu.

Kartın 4 GB GDDR5 belleği var lakin 3.5 GB sonrasında yer alan 512 MB kısıma erişimi yavaş. Bu yüzden bir oyun 3.5 GB üstünde VRAM kullanmaya başladığında FPS düşüşü olabiliyor. Öte yandan piyasada 1080p çözünürlükte (1440p'de bile) 3.5 GB üstünde VRAM kullanan oyun sayısı bir elin parmaklarına ulaşmadığından bu büyük bir sorun teşkil etmiyor.

İncelemede aldığımız performanslar halen daha geçerli:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Dangerous engineer Recep abinin dediği bilgi üzerinden yorumladım ben. Sen bu bilgiye nereden ulaştın? Bir de o kaynaktan inceliyeyim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı