GTX 970 almak mantıklı mı?

oguzhanseyhan

Hectopat
GTX 970 düşünüyorum sizce mantıklı mı ? Parasına göre bazı hatalar olduğunu duydum incelemelerde hatta bu hatalar yüzünden Amerikada NVIDIA müşterilerine 30 dolar tazmınat ödüyormuş. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata durumunu bilmiyorum, Technopat'ta da hiç, böyle bir şikayette bulunanını görmedim. Ancak diyebilirim ki güncel olan kartlar varken 970 almanıza gerek yok.

İkinci elden uygun bir fiyata alınmayacaksa gereksizdir. Aynı fiyatlarda olan RX 480 ve GTX 1060 modellerinden birini alabilirsiniz. Sizin bahsettiğiniz olay büyük ihtimalle vRAM sorunu. Artık GTX 1000 serisi çok öne çıktığı için, Nvidia dahi kimse takmıyor GTX 900 serisi modellerini.

bu kartta ki sıkıntı 4GB değil 3.5 GB olası preformans bakımndan ne kadar iyi olsada yeni oyunlar çıktıkça perfonmansı düşecektir GTX 1060 almanı tavsiye ederim

GTX 970'in VRAM yapısı 512 MB x 8 şeklindeydi, sonuncu VRAM belleği diğerlerinden çok daha yavaş olduğu için 3.5 GB aşıldığı taktirde kart saçmalamaya başlıyordu. Nvidia bu belleğin miktarını kullanıcılara ödedi.

Bu hata dışında, önceden olsa alınırdı ancak RX 480 ve GTX 1060 varken alınmaz. Ancak 2. elde çok uyguna bulursanız alın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı