GTX 970 çözünürlük düşme ve kod 43 sorunu

Veloci_Raptor

Decapat
Windows 10 işletim sistemi yüklü 5 yıllık iyi durumda bir masaüstü bilgisayarım var. 2 yıl önce ekran kartını değiştirdim, GTX 970 var şimdi. Oyun dışında normal internette falan takılırken bilgisayar kilitleniyor, restart gerekiyor ya da bazen direkt kendisi restart atıyor. Sonra açılınca masaüstünü düşük çözünürlükte açıyor. Aygıt yöneticisinde ekran kartında sarı ünlem gösteriyor, ekran kartına sağ tıklayıp baktığımda oradan kod 43 hatası gösteriyor.

Driver aygıtta sorun olduğunu bildirmiş. Bazen tek seferde bazen birkaç kez yeniden başlatınca tekrar normal haline geliyor ama birkaç saat içinde tekrar aynı sorun oluyor. Ekran kartını çıkartıp, monitörü normal anakarttakı HDMI girişine taktığımda bir sıkıntı olmuyor. Driverları güzelce silip tekrar kurdum fark etmedi, format attım 1 hafta bir sıkıntı yoktu sonra yine oldu. Ekran kartını arkadaşıma verdim 1 hafta kullandı, bir sıkıntı olmamış, sadece ilk açıldığında düşük çözünürlükte açıyormuş onda da. Arkadaştan ekran kartını alıp tekrar bilgisayarıma taktım, Windows sorunla karşılaştı onarılıyor falan diyor ama başarısız oldu diyor.

Bir süre ekran kartsız kullandım sonra tekrar taktığımda açılırken hata vermedi ama aynı sorun devam ediyor. Biraz uzun oldu galiba ama umarım ekran kartında donanımsal bir hata yoktur, yoksa yenisini alabilecek bütçem yok zaten. Fikirleriniz nedir? 2 tane 4 GB RAM taktım çıkardım, bilgisayar açılmadı bir türlü yerlerini değiştirsem de. Onları çıkartıp sonradan aldığım 8 GB RAM'ı taktım sıkıntı olmadı bu sefer. Anakartta bir sıkıntı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı