GTX 970 ekran kartı ısınma sorunu

pixsius

Centipat
Merhaba arkadaşlar.
GTX 970 ekran kartım var fakat ekran kartımın dişlerinden 4'ü kırık.
The Witcher 3, Red Dead edemption 2 gibi oyunları oynatan bir ekran kartı ama oyuna girdikten 10-15 dakika içerisinde bilgisayar kendini kapatıyor. Nedenini tespit etmek için Afterburner yardımıyla 75 dereceyi geçtiğinde bu sorunu yaşadığımı anladım. Ekran kartına termal macun uyguladım, Afterburner'dan sıcaklık derecesini 68'e sabitlemek için değerleri indirdim, görselde 68 derecede sabitleniyor fakat oyunda 20 dakika geçirdikten sonra tekrar bu sorunu yaşıyorum. League of Legends, counter-Strike global offensive gibi oyunlarda bu sorunu yaşamıyorum. Fanları değiştirirsem sorunu çözebilirim diye düşünüyorum, nereden bulabilirim yardımcı olur musunuz?

119942540_1877274329104075_8516450699556769360_o.jpg

Ayrıca ekran kartının önünde güç kaynağı ve egzoz fan olmayan bir fan mevcut bunuda göz önünde bulundurarak bana yardımcı olacak her türlü yardımı ve fikrinizi bekliyorum arkadaşlar teşekkürler.(Pili görmezden gelin)

119850568_1877274232437418_1445638404973769899_o.jpg

O fanı acilen değiştirmen gerek, kırık yapraklar fanda denge sorununa yol açar ve inanılmaz titreme yapar döndüğü RPM e göre. Hem ekran kartının slotunu bozabilir titreme ve sallanmadan dolayı hem anakartın GPU giriş slotunu bozabilir. Ayrıca kartı soğutamaz.

Kasan çok tozlu ayrıca gördüğüm kadarıyla kablolama yok, o kasada hava akışı yok, iyi bile dayanmış ekran kartın.

Merhaba arkadaşlar.
The Witcher 3, Red Dead edemption 2 gibi oyunları oynatan bir ekran kartı ama oyuna girdikten 10-15 dakika içerisinde bilgisayar kendini kapatıyor. Nedenini tespit etmek için Afterburner yardımıyla 75 dereceyi geçtiğinde bu sorunu yaşadığımı anladım. Ekran kartına termal macun uyguladım, Afterburner'dan sıcaklık derecesini 68'e sabitlemek için değerleri indirdim, görselde 68 derecede sabitleniyor fakat oyunda 20 dakika geçirdikten sonra tekrar bu sorunu yaşıyorum. League of Legends, counter-Strike global offensive gibi oyunlarda bu sorunu yaşamıyorum. Fanları değiştirirsem sorunu çözebilirim diye düşünüyorum, nereden bulabilirim yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 674006

Ayrıca ekran kartının önünde güç kaynağı ve egzoz fan olmayan bir fan mevcut bunuda göz önünde bulundurarak bana yardımcı olacak her türlü yardımı ve fikrinizi bekliyorum arkadaşlar teşekkürler.(Pili görmezden gelin)

Eki Görüntüle 674007
Hocam ayrıca makine Sahra olmuş :D

Merhaba arkadaşlar.

Eki Görüntüle 674006

Eki Görüntüle 674007
Knk o kasanın ekran kartının durumu ne öyle bi temizle onları

İşlemcinin sıcaklığına baktınız mı?
Evet baktım, 45 derecenin üstüne çıkmıyor.
İşlemci sogutuca sıkıntı olabilir bir de sistemin bir tozunu al hocam.
Eyvallah :D .Baktım siz söyleyince yeniden sorun yok.
O fanı acilen değiştirmen gerek, kırık yapraklar fanda denge sorununa yol açar ve inanılmaz titreme yapar döndüğü RPM e göre. Hem ekran kartının slotunu bozabilir titreme ve sallanmadan dolayı hem anakartın GPU giriş slotunu bozabilir. Ayrıca kartı soğutamaz.

Kasan çok tozlu ayrıca gördüğüm kadarıyla kablolama yok, o kasada hava akışı yok, iyi bile dayanmış ekran kartın.
Kablolama yapabilirim kolay iş,içeriye hava veren fanıda iptal edebilirim eğer zararı var ise.Nerden alıcağım konusunda yardımcı olurmusunuz?Herhangi bir link yardımı mesela.
Ekran kartı fan'ın yaprakları mı kırık?
Resimde de öyle gözüküyor zannediyorum.
Knk o kasanın ekran kartının durumu ne öyle bi temizle onları
O kadar pis değil.
Adsız.png

bu hafif yük altındayken payday 2 açıkkenki sıcaklıklar
Adsız2.png

buda sistem boştaykenki sıcaklık
119858417_1877294889102019_7470162660217517152_o.jpg

buda kasanın içerisi evet tozlu ama flashla çekim yaptığımdan leşmiş gibi göründü, öyle çalışmayı gümbür gümbür etkileyecek birşey yok diye düşünüyorum süpürgenin üflemesini açarak üfletirim.

Geri
Yukarı