GTX 970 Ekran kartının test ürünü olması

@Ali Güngör
Ali abi ama şöyle bir durum var. Ben bu ekran kartını ve sistemi Vatan Bilgisayar'dan aldım. Vatan Bilgisayar'a gittiğimde kendileride bu test ürünü ama iade alamıyoruz dediler. Yani tüm driverler güncel olmasına rağmen sistem yeni formatlanmış olmasına rağmen aşırı düşük performans veriyor. Sanki 950 GPU'Lu 970 Görünümlü bir kart gibi. Hem şöyle bir durumla karşılaştım;

İnternette dolaşıyordum. Msi GTX970 Gaming 4G kutularına bir bakayım dedim. Herkesin kutusundaki Msi'ın Lucky Ejderhası kırmızı. Benimki ise beyaz ve ekran kartının fanlarının ortasındaki Lucky de kırmızı ama bendeki beyaz. Ali abi acaba sistem mi dengesiz istersen sana sistem özelliklerini atayım.

Yüksek ihtimal bu kartı almışsın. GeForce GTX 970 4GD5T | MSI Türkiye | Graphics card - The world leader in display performance

Çözüldü. İşlemcinin termal macunu bitmiş. Elimdeki termal macunlardan biri ile termal macun sıktım.
Ekran kartı'da bir sorun yokmuş.
Birde sağ olsun vatan bilgisayardaki arkadaş bu bilgisayarın ramlerinin birini tam oturtmamış. 8 gb gözüküyordu zaten. Bende 16 aldım diyordum kendi kendime vatana gittiğimde bana kritik bir hata iade almıyoruz diyen kişide zaten kasa görevlisiydi.

Şuanda termal macunu değişmiş, Ramleri 16 GB olan ve Gta V De 80-90 FPS Alan bir bilgisayarım var.

-Termal Macun Yenilendi
-Yerine oturtturulamamış olan ram çıkarılıp tekrar takıldı.

Gaming 4G almıştım. merak etmeyin konu çözüldü.

Sinerjiye bir ara bakmıştım gerçekten 150-200 TL bir fiyat farkı oluşuyor oradan toplayınca bunun nedeni nedir acaba Vatan Bilgisayar mı çok pahalı ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı