GTX 970 FX 8300 düşük GPU kullanımı

Teknosa104

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim:
EVGA GTX 970 SSC
AMD FX 8300 4.6 GHz OC
8 GB RAM 1600 MHz

MMORPG oynuyorum, oyunda normal alanlarda veya farm yaparken GPU kullanımı %90 üstünde kullanıyor, FPS değerim güzel oluyor ama savaşlar olsun, boss alanları olsun, kalabalık ortamlarda GPU kullanımı %20'e kadar düşüyor ve FPS değerim çok düşüyor. Sorun ne, anlamadım. Kalabalıkta GPU daha çok calışması gerekmiyor mu? Araştırdım biraz ama çözümü bulamadım. Bilgili olan varsa yardım edebilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim:
EVGA GTX 970 SSC
AMD FX 8300 4.6 GHz OC
8 GB RAM 1600 MHz

MMORPG oynuyorum, oyunda normal alanlarda veya farm yaparken GPU kullanımı %90 üstünde kullanıyor, FPS değerim güzel oluyor ama savaşlar olsun, boss alanları olsun, kalabalık ortamlarda GPU kullanımı %20'e kadar düşüyor ve FPS değerim çok düşüyor. Sorun ne, anlamadım. Kalabalıkta GPU daha çok calışması gerekmiyor mu? Araştırdım biraz ama çözümü bulamadım. Bilgili olan varsa yardım edebilir mi? Teşekkürler.
Ayarları en yükseğe alın.

Herşeyi en yüksek ayara aldım aynı oluyor islemci %50 60 arası kullaniyor daha yükselmiyor Gpu %95 99 arası iken bile islemci hep %50 60 arası

@whywouldnt? Problemim o degil anlatamadım kendimi normal alanlarda degerler güzel fpsde iyi ama kalabalıkda ekran kartı kullanımı bi anda %20 30 lara iniyor fps dibe vuruyor zaten kendini ordada %90 larda kullansa böle bi sorun olmucak

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı