GTX 970 FX 8350 Performans Sorunu

Oğuzhan Çapcı

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, i5 4460 650ti 8gb 1600mhz özellikli kasam var ve hiç memnun deilim gta5'oynayamıyorum işlemci kullanımım %100 oldugundan oyunlar kasıyor. Zaten ekran kartımda zayıf bu nedenle kasamı sattım ve yeni kasa toplıyacam. Ama emin dielim araştırmalar sonucu gtx970 r9 390 dan daha iyi bir performans verdigini gördüm ve bu yüzden gtx970 gpu koydum işlemci fx8350 olarak düşündüm. Sebebi ise eskiden x2 6400+ processor işlemci kullanıyodum yanında gts8800 vardı ve oyunlarda çok iyi performans veriyordu. İntel öyle deil belkide ekran kartından ama artık sogudum. İntel'den kısacası amd'ye devam edicem zaten mantle fln diyolar öyle bişe olursa güzel olabilir, 60gb ssd seçtim windows'u kuracam sadece gerisini hdd ye kuracagım evet kasada psu yok çünkü bende yedek vardı 750w bronz sertifikalı bu arada cooler master hyper tx3 evo sogutucu seçtim fiyat yönünden iyi. Zaten yorumlarada baktım kötü yorum atan yok. Herkez memnun genelde amd +6300 ile kullanmışlar. Boşta 10-15 diyolar yükle 45-55 diyolar. Yanlış söyledigim yada düşündügüm bişe var mı? Cevap verirseniz. Bu arada bu sistemle tasarım işleri yapılabilir mi yakında tasarım işine başlıyacağım.

Yazı kurallarını ihlal ettigim için özür dilerim, hesap eski yeni yeni kullanıyorum

12.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 4460, FX 8350'den daha performanslı bir işlemci. İşlemciyi değiştirmene gerek yok. Oyunlar da performans almak istiyorsan ekran kartını değiştirebilirsin. MSİ Afterburner programı ie oyun içindeki CPU ve GPU sıcaklıklarını paylaş. FPS değerlerini de paylaş. Sürücülerin güncel mi? Oyunlar orjinal mi? Bir de işlemci %100 kullanımında çalışıyorsa arka plan da işlemciyi yoran programlar vardır.

Son düzenleme:
Arkadaki bütün programları kapat. Oyunda takılma ve FPS düşüşü yoksa sıkıntı yoktur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı