GTX 970 HDMI to DVI ile Ekranda Yatay Çizgiler

6000 TL'ye kasa yapsanız o laptop'dan alacağınız verimin çok daha fazlasını alırsınız. Ayrıca şahsen ben Monster öneremiyorum. Çünkü yaptığım iş gereği monster'ın her türlüsü önüme geldi ve laptop kasalarına hiç önem vermiyorlar. Fazla ısınma durumları yaşanıyor ve herhangi bir arıza durumunda Monster'dan başka gideceğiniz yer yok.

Arızalı 4 farklı monster gördüm sorun müşteriden kaynaklı olsa bile müdahale edilecek yer yok gibi bir şey. O kadar ince, O kadar küçük bir board'u var'ki herhangi bir sıvı temasta veya ağır darbelerde çöp olma ihtimali var.

Yeri geliyor 100 bin TL'ye varan notebook satıyorsun ve açılış ekranın paintle yapılmış gibi Monster yazısı. Tavsiyem Asus ve MSI'dan yana. Özellikle Asus çok başarılı bu konuda.
Cevap için teşekkür ederim. Gerek iş yeri gerek başka yerlere götürmek için tercihim malesef laptop olmak zorunda önerdiğiniz net bir model var mı? 7000 TL ye kadar olan önerilere açığım

Bunun bir tık üstü Monster'da daha uygun fakat sağlamlık açısında MSI fark atar.

Sizinde kartınız arızalanmış. En temiz yöntem kartınızı başka bir pc'de denemeniz ve sonuç aynıysa doğru teknik servise.
Ekran kartım 5 yıllık olduğu için teknik servise götürme şansım kalmadı. Bilgisayar tamircisine götürdüm 3 kere ısıl işleme tabii tutuldu. 3 kere olmasının sebebi her seferinde kısa bir süre çalıştıktan sonra aynı sorunu tekrar gösterdiği için ısı artırılarak tekrar denendi. Sonuç 3. seferin sonunda da aynı bir süre çalışıyor oyun da oynatıyor ancak yüksüz duruma bıraktığımda bilgisayarı tekrar aynı sorun ortaya çıkıyor. Sizce yapılacak başka bir işlem var mıdır yoksa yeni bir ekran kartının almanın yolları mı gözüktü bana?

Ekran kartım 5 yıllık olduğu için teknik servise götürme şansım kalmadı. Bilgisayar tamircisine götürdüm 3 kere ısıl işleme tabii tutuldu. 3 kere olmasının sebebi her seferinde kısa bir süre çalıştıktan sonra aynı sorunu tekrar gösterdiği için ısı artırılarak tekrar denendi. Sonuç 3. seferin sonunda da aynı bir süre çalışıyor oyun da oynatıyor ancak yüksüz duruma bıraktığımda bilgisayarı tekrar aynı sorun ortaya çıkıyor. Sizce yapılacak başka bir işlem var mıdır yoksa yeni bir ekran kartının almanın yolları mı gözüktü bana?

Isıtma çözüm olmaz. Top dizilmesi gerekiyor istanbuldaysan tavsiye edebileceğim teknik servis var. Fakat minimum 200 TL çıkar. Tavsiyem yeni bir kart için bütçen yoksa yaptırman.

Bunun bir tık üstü Monster'da daha uygun fakat sağlamlık açısında MSI fark atar.

Merhaba rahatsız ediyorum ekran kartım ücretsiz tamir olmuş söylediklerine göre görüntü alıyorlarmış fakat 1 parçanın sıkıntı çıkarma ihtimali olduğunu söylediler onun ücretininde 55$ olduğu söylendi. Ben göndersinler diye vatan bilgisayara vermiştim oradan aldığım için 311 lira gibi bir rakam yapıyor sıkıntı olursa yaptırmalı mıyım?

Merhaba rahatsız ediyorum ekran kartım ücretsiz tamir olmuş söylediklerine göre görüntü alıyorlarmış fakat 1 parçanın sıkıntı çıkarma ihtimali olduğunu söylediler onun ücretininde 55$ olduğu söylendi. Ben göndersinler diye vatan bilgisayara vermiştim oradan aldığım için 311 lira gibi bir rakam yapıyor sıkıntı olursa yaptırmalı mıyım?

Hayır yalan söylüyorlar. Görüntü varsa sorun yoktur. Tekrar arızalanırsa, tekrar servise gönderin. Herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

Geçmiş olsun, ekran kartınız arızalanmış. BGA'ya girmesi gerekiyor.
İyi geceler rahatsız ediyorum ama birşey sormam gerekli ben bugün ekran kartımı pasta döküp ısıttım sonrada tiner ile temizledim çizgili görüntü şuan yok oldu fakat kart ısındıktan sonra yaklaşık 10 dakika sonra tekrar çizgiler çıkıp kapanıyor BGA dediğiniz makineye girince tamirin garantisi oluyor mu tekrar arıza verme şansı nedir?

İyi geceler rahatsız ediyorum ama birşey sormam gerekli ben bugün ekran kartımı pasta döküp ısıttım sonrada tiner ile temizledim çizgili görüntü şuan yok oldu fakat kart ısındıktan sonra yaklaşık 10 dakika sonra tekrar çizgiler çıkıp kapanıyor BGA dediğiniz makineye girince tamirin garantisi oluyor mu tekrar arıza verme şansı nedir?

Siz ürünü garantiye göndermediniz mi ? Sizin verdiğiniz fırında'ki ısı çok tehlikeli ve bütün parçalara veriyorsunuz. BGA dediğim cihaz sadece GPU'a ısı aktarıyor. Siz şuan zaten kötü bir ısı vererek lehimleri iyice kaldırdınız. BGA makinasında komple GPU sökülüp, lehim topları dizilmesi gerekiyor. Garanti varsa garantiye gönderin, yoksa tanıdığım usta var size yardımcı olabilirim.

Siz ürünü garantiye göndermediniz mi ? Sizin verdiğiniz fırında'ki ısı çok tehlikeli ve bütün parçalara veriyorsunuz. BGA dediğim cihaz sadece GPU'a ısı aktarıyor. Siz şuan zaten kötü bir ısı vererek lehimleri iyice kaldırdınız. BGA makinasında komple GPU sökülüp, lehim topları dizilmesi gerekiyor. Garanti varsa garantiye gönderin, yoksa tanıdığım usta var size yardımcı olabilirim.
Ekran kartım garantisiz ben ısıyı üflemeli havya ile verdim tanıdığınız usta yaptığı tamire garanti veriyor mu 10 gün sonra bozulma ihtimali var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı