GTX 970 ile GTX 980 Arasındaki Fiyat Farkı

Aradım ama hangi konuda okuduğumu bulamadım, bir arkadaş da gtx970 ekran kartı almıştı vatandan. Coil whine çıkmıştı onda da. Vatana geri götürmüş değiştirmiş hatta bu sefer işi şansa bırakmayıp aldığı kartı orda test ettirmişti. 6-7 tane kart denedikten sonra sorunsuz çalışan bir kart bulmuş ve almıştı.
Bulabilirsem konuya eklicem arkadaşı, macerasını bir de o anlatsın :D

Birde aklıma yeni bir kasa alıp, tüm bileşenlerimi o kasaya monte edip, bir GTX 970 almak geliyor. Ama aynı zamanda şu anki kartım olan R9 270X modelinden bir tane daha alıp 2'li yapsam mı diye düşünüyorum. 2'li R9 270X sizce GTX 970'in performansına yetişir mi?

Dostum iki tane gtx980 alıp SLI yapacak kadar zengin değilsen, hele Türkiye'deki fiyat farklıyla hiç değmez. 1 tane Gtx970 al kullan..
Bende de gtx970 var, uzun araştırmalar sonucu aldım. Şimdiye kadar ısınmadı Coil Whine de yok.
Bendeki marka Zotac Amp Extreme! Gtx 970. En pahalısı ama gerçekten değiyor. Fabrika çıkışlı OC'li ve üzerine OC de yapabiliyorsun...

Bu soru öncelikle kullandığın ekranın çözünürlüğünü ilgilendiriyor.Gtx 970 1080p ekran için çok fazla.uzun bir süre hiçbir ayarı kısmadan tüm oyunları oynarsın.Gtx 980 ile kıyaslamak gerekirse o kadar acayipki oyunlarda 700tl için en fazla 15-20 fps oynuyor.10 fps oynadığıda çok fazla oyun var değişiyor yani.sonuç olarak 2k veya 4k ( ki 4k ya 1 tane 980 yetmiyor.) ekranın varsa 980 i düşünmelisin.geri kalan paraytı başka parçalara yatır bence.işlemciyi falan yükselt ne biliyim,boşuna ekran kartına verme.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı