GTX 970 Isınma Sorunu

Leftdark

Kilopat
Daha fazla  
Son 1haftadır sıcaklık değeri 100° leri aşıyor.
Rust oynadığımdan 6-7 aydır bilgisayarın 2-3gün kapanmadığıda oldu sorun sizce termal macun olabilir mi ?
Fan temizliğini haftada 1 yapıyorum fan değerleri ile oynama yapmadım OC etkin değil Zalman Z3 Plus kasa mevcut.

Ek olarak ekran kartına dokunamayacak hale geldiğinde bile ekran kartı fanları durmuş halde :)
Afterburner ile %100 şekilde fanlar soğutmada şuan

Hayır son 1aydır bilgisyarda sıcaklığa bağlı durumlardan kendini kapatma gibi sorunlar olmaya başladı termal macuna dokunmadım henüz

Asıl problem fanlar full devirdeyken 100 dereceyi görebilmemdi.

Sistem boşta çalışırken ekran kartına dokunmak mümkün değil.

Command Center da gösterilen sıcaklık değerleri ile ekran kartının sıcaklığında sorun var sıcaklık değerleri doğru algılanmadığından fanlar çalışmıyormuş . Programda gösterilen değer 50derece iken ekran kartına dokunduğumda +90 lardaydı boşta dururken bilgisayar

Termal macun durumunu kontrol ettim işlemci ile ekran kartında termal macun yok diyebilirim sorunun kaynağı bu olabilir mi ?

Bilgisayarın boştaki değerleri bu şekilde,herhangi bir oyun falan açıkda değil.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    316,5 KB · Görüntüleme: 82
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı